Kreativní využití roliček od toaletního papíru a kuchyňských utěrek

Roličky od toaletního papíru či kuchyňských papírových utěrek mají pestré využití. Rozhodně nemusí končit nevyužité v odpadkovém koši. Většinou ani netrvá dlouho a doma se vám jich sejde poměrně slušná sbírka. Přinášíme vám praktické tipy, jak tyto roličky využít. Jak v domácnosti, tak na zahrádce.

Pouzdro na nůž

Jeden konec roličky stačí zmáčknout k sobě a zalepit lepicí páskou. Získáte tak pouzdro na nůž, třeba při toulkách přírodou nebo, když vyrazíte na houby. Na kratší čepel stačí rolička od toaletního papíru, pro delší čepel použijte roličku od kuchyňských utěrek.

Květináče na sazeničky

Z roliček lze snadno vyrobit i květináčky na sazeničky. Stačí je přilepit nebo položit na kartonový podklad, nasypat hlínu a zasadit semínka. Na zahradě se vám budou roličky náramně hodit.

Pořadač pro šňůry od elektrospotřebičů

Jedna nabíječka, druhá nabíječka, sluchátka – různých spotřebičů máme doma mraky. A s nimi i šňůry, které jsou často zamotány do sebe. Stačí, když vezmete třeba krabici od bot, vyskládáte do ní roličky toaletního papíru a veškeré šňůry smotáte a uložíte zvlášť do připravených přihrádek.

Zábava pro křečka

Mají vaše děti doma křečka – nebo dokonce více křečků? Pak jim z roliček postavte prolézačky. Křečci tyto hračky zbožňují. Budou prolézat roličkami, možná je i okusovat. Určitě to bude príma zábava pro ně, i pro vaše děti.

Pořadač na tužky

Z roliček je možné vyrobit velmi hezké pořadače/stojánky na tužky, ale i štětce a jiné předměty. Stačí je natřít barvou nebo oblepit tapetou či jiným zdobným papírem a praktická a dekorativní pomůcka je na světě.

Dárkové krabičky

Z roliček je možné vyrobit malé dárkové krabičky na drobné předměty. Můžete tak v nich darovat bižuterii, drobnou kosmetiku, sladkosti.

Dekorace na stěnu

Roličky nejdříve natřete vámi vybranou barvou (barvami) a poté nastříhejte na 2cm široké pásky. Ty pak lze tvarovat a slepovat k sobě a vytvořit zajímavý obraz. Použít můžete jen jednu barvu nebo pestrobarevnou variantu, fantazii se meze nekladou.

Fotografie: Keepitrelax, Freepik, Pinterest