Krajkové šaty si sama vyrobila a stačil jí k tomu starý ubrus

Krajkové šaty nemusíte kupovat. Ukážeme vám, jak si je vyrobíte i když nejste švadlena. Stačí starý krajkový ubrus. Samozřejmě se nemusíte bát toho, že byste se snad musela balit do ubrusu. Ten použijete jenom jako základ. Z něho si totiž vystříháte řadu zajímavých prvků, které lze využít jak na krajkové šaty, tak na jiné oblečení.

Stačí obyčejný ubrus

Na krajkové šaty vám bude stačit jenom váš ubrus a také nůžky. Podívejte se na jeho motivy, promyslete si jaké by se vám hodily a můžete je začít postupně vystřihovat. Možná by vás nenapadlo, jak zajímavě se dá kus ubrusu ještě využít. Čím zajímavější krajka, tím zajímavější potom bude i váš outfit. Vystříhejte z ubrusů všechny části, které se vám líbí. Mohou to být třeba květiny, různé ornamenty a řada dalších věcí.

Vylepšete svůj outfit

Nyní si můžete vyrobit jak zmíněné krajkové šaty, tak i cokoliv jiného. Mohou to být třeba trička, halenky, blůzky, ale klidně i overaly, sukně, tílka a mnoho dalšího. Když máte ubrus rozstříhaný, už stačí jenom jehla a nit a můžete se pustit do toho, že jednotlivé prvky našijete na váš stávající, běžný outfit. Pokud máte doma šicí stroj, půjde vám to od ruky podstatně lépe a rychleji. Našít části krajky lze třeba na rukávy, na oblasti ramen, ale i dolů na jednotlivé lemy triček, či již několikrát zmíněných šatů.

Inspirujte se zajímavými návrhy

Podívejte se na fotogalerie a inspirujte se tím, jak mohou vaše krajkové šaty a další druhy outfitu vypadat. Na první pohled to vypadá, jako by byly dílem zkušených a známých návrhářů nebo návrhářek. Pravdou ale je, že vše vzniklo z vašeho běžného oblečení a také ze starého krajkového ubrusu, který už neměl žádné využití. Dané nové, stylové a originální oblečení tak nestojí v podstatě oni korunu. A garantujeme vám, že až v něm vyrazíte do společnosti, tak vám ho bude zaručeně každý závidět.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]