Interiér spolehlivě oživí neobvyklé techniky malování

Pakliže přemýšlíte o celkové rekonstrukci vašeho bytu, nebo domu a už jste pořídili nový nábytek, nezapomeňte také na zajímavě řešené vymalování interiéru. To může celkový dojem totiž výrazně změnit. Nemusíte však zůstat u všedních a leckdy i nudných barev a vyřešit vše jen pár tahy štětcem, či obyčejným válečkem. Trh nabízí nezměrné možnosti, jak si místnosti díky vymalování ozvláštnit. Pak už záleží jen na vaší trpělivosti, šikovnosti a představivosti.

Válečky se vzorem váš interiér pozvednou

Poohlédněte se v hobby marketu po malířských válečcích se vzory. Tato metoda je velice kreativní. Vybrat si můžete cokoliv je vašemu srdci blízké. Od květinových vzorů, až po ty zvířecí, či abstraktní. Válečky jsou vybaveny vystouplou texturou, díky níž vytvoříte obrazce, které vám bude leckdo závidět. Výsledný vzhled se tak trochu podobá tapetě, jen s tím rozdílem, že zde nemusíte složitě nic lepit.

Vše vyřeší pár tahů speciálním válečkem. Než se do malování pomocí válečku se vzorem pustíte, trénujte například na kusu starého kartonu, abyste měli zdi zkrátka dokonalé. Vzory nanášejte na zdi již vymalované a suché.

Kreativní vzor pomocí houby na mytí nebo obyčejného štětce

Zajímavý tečkovaný vzor na zdech vytvoříte i pomocí obyčejné houby na mytí. Pouze ji namáčíte v příslušné barvě a přitisknete na povrch. Takto pokryjete celou plochu. Před nanášením vzoru je důležité, aby podkladová barva byla suchá a povrch čistý.

Parádu uděláte i s obyčejným malířským štětcem s dlouhými štětinami. Pomocí něj vytvoříte souvislé dlouhé čáry, aplikovat zvolenou barvu je možné samozřejmě na šířku, nebo na výšku. Vše záleží na vaší fantazii. Jestliže zatoužíte po hustším čárovém vzoru, pak můžete použít i kartáč s hustě umístěnými štětinami.

Dřevěný efekt nebo vzory pomocí šablon

V specializovaných prodejnách narazíte na pomůcky, díky nimž vytvoříte na zdi pomocí barvy zdánlivý efekt dřevěného povrchu. Výsledek vypadá velice realisticky, zvlášť když použijete odstíny podobné opravdovému dřevu. A pokud ve vás dřímá kreativní duše, můžete si z kartonu vyrobit šablony různých tvarů a podle nich na zdi malovat.

Lze například vytvořit velice abstraktní vzory, z kterých budou všichni unešení. Šablony je možné zakoupit i v speciálních obchodech, nebo hobby marketech.

Geometrické vzory pomocí malířské krycí pásky

Zatoužili jste snad po zajímavých geometrických vzorech ve svém interiéru? Pak poslouží dobře malířská páska, díky které si na zeď vytvoříte požadované obrazce a dle linie je obkreslíte barvou. Zapojit můžete i vaše ratolesti, především co se týká výmalby dětských pokojíčků. Děti se zabaví a vytvoří na zdech to, co se jim líbí. A když si troufnete, je možné se pustit do malování obrazců i bez pásky, či šablon.

Fotografie: Pinterest

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]