Vyrobte si praktický koš na cokoliv jednoduše z kartonové krabice

Pokud se vyžíváte v domácích kutilských pracích, bude vás tato tvorba, na jejímž konci je praktický koš, určitě velmi bavit. Při této činnosti zužitkujete materiály, které jste se třeba už i chystali vyhodit. A ve výsledku vyrobíte praktický koš, do kterého můžete ukládat cokoliv, například hračky od dětí, klubíčka vlny na pletení, kosmetiku, malé kusy oblečení, nebo ponožky.

Jaký materiál budete potřebovat na výrobu koše?

Než se pustíte do výroba praktického koše, připravte si tyto pomůcky a materiál:

  • 1 velkou kartonovou krabici
  • 1 staré bavlněné triko
  • několik metrů středně silného lana
  • horkovzdušnou pistoli s lepidlem

Také budete potřebovat: ostré nůžky a silnější lepící pásku.

Jak postupovat při přípravě koše?

K ruce si nejprve vezměte kartonovou krabici, z které si vytvořte obvodové stěny pro svůj budoucí koš. Jeho výšku si zvolte podle sebe, ideální je kolem 30 až 40 centimetrů. Pruh kartonu pak srolujte, vytvořte jakýsi válec a konce důkladně spojte lepící páskou. Ze zbytku kartonu si rovněž vytvořte dno pro svůj budoucí praktický koš. To uděláte tak, že si vytvořený válec obkreslíte na kartonový materiál a kruh vystřihnete.

Pak také slepte páskou a pusťte se do úprav vnějšího povrchu. Ten bude tvořen středně silným lankem, které nejprve namotávejte do spirály na dnu koše a připevňujte pomocí lepidla z horkovzdušné pistole. Poté pokračujte v omotávání obvodových stěn.

Další fází je výroba vnitřního textilního povrchu ze starého trička. Horní část s rukávy nůžkami odstřihněte a zbylý materiál připevněte k okrajům a dnu opět pomocí horkého lepidla a nechte zaschnout.

Jako poslední vytvořte rovněž dva úchyty z lana naproti sobě a zafixujte lepidlem. A máte hotovo! Pokud budete chtít koš vylepšit, je možné jej oblepit i různými krajkami, textiliemi a podobně. Je to jen na vaší fantazii a té se meze nekladou.

Fotografie: Pinterest