Starou pneumatiku lze svépomocí přeměnit na užitečný doplněk do vaší domácnosti

Našli jste na zahradě, nebo v kůlně odpad, kterým je stará pneumatika a nevíte co si s ní počít? Pak můžete zapojit svou kreativitu a vyrobit si společně s námi velmi jednoduše praktický a velice vkusný sedák na terasu, nebo balkón. I v interiéru jakéhosi bohéma se bude skvěle vyjímat tento nezvyklý kus nábytku.

Jaké pomůcky potřebujete k vytvoření sedáku?

Než se pustíte do této kreativní činnosti, připravte si tyto nezbytnosti:

  • jednu starou a větší pneumatiku
  • asi 60 metrů pevného lana
  • horkovzdušnou pistoli s lepidlem
  • silné průmyslové lepidlo

Také budete potřebovat: 2 dřevěné kruhy, první o průměru 43 centimetrů a ten druhý 38 centimetrů široký, pěnovou výplň o požadované tloušťce, odolnou tkaninu, sešívačku, dekorativní knoflíky.

Jak postupovat při výrobě praktické sedačky z pneumatiky?

Nejprve povrch pneumatiky odmastěte mýdlovou, nebo jarovou vodou a pečlivě osušte. Pak si k ruce vezměte 60 metrů lana a horkovzdušnou pistoli s lepidlem a nanášejte jej na pneumatiku kolem dokola, přitom lano pomocí něj ke gumovému povrchu připevňujte kolem dokola.

Pokryjte lanem celý povrch pneumatiky. Nechte nějakou tu hodinu materiál zaschnout. Následně pneumatiku otočte a na její dno přilepte pomocí průmyslového lepidla větší dřevěný kruh. Opět nechte zatuhnout několik hodin. Aby se na sedáku pohodlně sedělo, je zapotřebí vyrobit i měkké polstrování.

To provedete tak, že obkreslíte na pěnový materiál o požadované tloušťce menší dřevěný kruh, oříznete jej a přilepíte průmyslovým lepidlem k dřevěnému kruhu o průměru 38 cm.

Na řadě je pokrytí polstrování odolnou tkaninou, tu k dřevěné podložce a pěnové výplni připevněte lepidlem a pomocí sešívačky.

Ozdobit povrch sedáku můžete i knoflíky dle libosti. Polstrování nakonec položíte do horní části pneumatiky a můžete si užívat nového vlastnoručně vyrobeného kusu nábytku.

Tohle sezení je skvělé i na zahradu. A pokud jej i barevně sladíte (odstín lana a polstrování), pak to bude dokonalé.

Fotografie: Nifty Outdoors

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]