Bazén z palet, který hravě zvládnete postavit za jeden den

Nechcete utrácet za nákladný nový bazén? Pak je nasnadě si vyrobit svůj vlastní z palet. Jeho výroba trvá pouhý jeden den a když zapojíte celou svou rodinu, bude hotový ještě dříve. Na jeho zhotovení není potřeba mnoho materiálu. Použít můžete klidně i palety staré, které vám na zahradě leží několik let ladem. Díky tomuto bazénu je konečně budete moci zužitkovat. Jak na to?

Potřebný materiál k stavbě bazénu z palet

Než se pustíte do práce, připravte si tyto potřebnosti:

  • několik kusů dřevěných palet (mohou být i starší)
  • překližky a desky z dřevotřísky různých rozměrů
  • pevnou plastovou fólii (ideální je ta, která je používaná na skleníky)
  • vrtačku a hřebíky

Také budete potřebovat: silnou voděodolnou lepenku, kartonové krabice, plastovou plachtu a písek.

Jak postupovat při výrobě bazénu z palet?

Nejprve si na zahradě před výstavbou bazénu vyberte vhodné místo, které by nemělo být vlnité. Očistěte jej od veškerých nečistot, štěrku a kamenů, aby byla podstava bazénu rovná. Pokud země není rovná, vyrovnejte ji pomocí písku, nebo půdy. Následně si začněte stavět obvodové zdi bazénu. Zvolte si vhodné rozměry. Ideální bazén bude tvořen cca 10 až 12 kusy palet.

Vytvořte tedy obdélníkovou základnu a palety k sobě spojte pomocí hřebíků a vrtačky. Na horní část obvodových zdí poté připevněte hřebíky i překližky a desky, vytvoříte tak pevný okraj bazénu. To samé proveďte i ve spodní části obvodových zdí, abyste zpevnili strukturu bazénu. Na dno budoucího bazénu do vnitřního prostoru vsypte písek a zarovnejte, vypodložte například starým plastovým ubrusem.

Vnitřní obvodové zdi obložte kartonem potaženým plastovou fólií. Vnější zdi potáhněte plastovou plachtou. Poslední fází je vložení a připevnění silné skleníkové fólie, která zajistí nepropustnost bazénu. Pak už je potřeba jen bazén vyzkoušet v praxi. Napusťte do něj zahradní hadicí vodu a užívejte letních vodních radovánek.

 

Fotografie: Pinterest