Plnohodnotný venkovní bazén z palet ukazuje, že i levná varianta může vypadat dobře

Léto je tu a k němu patří také bazén, ale taktéž je to doba dovolených, zahradních oslav, společenských setkání, grilování, nebo popíjení osvěžujících drinků. V horkých dnech je nasnadě se rovněž ochladit ve vodě. Můžete tak navštívit veřejné koupaliště, nebo se zajít vykoupat do místního rybníku. Soukromou variantou je pak samozřejmě koupání v bazénu.

Pokud ještě na zahradě ještě nemáte postavený bazén a uvažujete o jeho koupi, ještě chvíli zadržte. Nabízíme vám totiž ekonomičtější variantu, kterou zvládne každý alespoň trochu zručný kutil. Postavte si tento velice praktický bazén z palet, který po ukončení letní sezóny jednoduše zase rozmontujete a máte po starostech.

Jeho výroba je velice snadná a poměrně rychlá, pokud do ní zapojíte celou rodinu, včetně ratolestí. S tímto paletovým bazénem ušetříte kdejakou korunu. Potřeba je si obstarat pouze palety, které v mnoha případech ani nemusíte kupovat, postačí je sehnat od známých, kteří pracují v jakýchkoliv velkoskladech.

Co budete potřebovat na bazén z palet

Abyste mohli začít stavět, vydejte se nejlépe do blízkého hobby marketu, kde najdete veškeré potřebnosti. Nákup ale nebude nikterak nákladný. Potřebovat budete pouze:

  • 26 dřevěných palet (jakékoliv velikosti)
  • 3 odolné a velké plastové plachty
  • 4 dlouhé popruhy
  • roli voděodolné lepící pásky

Také budete potřebovat: 12 velkých starých osušek, nebo prostěradel, kladivo, hřebíky a bambusové rohože.

Jak postupovat při stavbě základní konstrukce

Nejdříve na vybrané místo na zahradě natáhněte první plastovou plachtu, na ní pak vyskládejte palety tak, abyste docílili čtvercového obvodu. Posléze vyskládané dřevěné palety stáhněte pevně všemi čtyřmi popruhy, aby držely pohromadě. Do vnitřního prostoru bazénu pak po obvodu umístěte bambusové rohože a připevněte pomocí hřebíků a kladiva k paletám. Rohože můžete dát i do rohů vnitřní části budoucího bazénu a na vrch palet po odvodu bazénu. Tento krok je důležitý, aby nedocházelo k propouštění vody skrz palety.

Posléze vložte druhou plachtu a připevněte. Následně se pusťte do stavby schodiště vedle konstrukce bazénu. Je to velice jednoduché. Jednotlivé palety naskládáte do tvaru schodů na sebe a připevníte hřebíky.

Úprava vnitřního prostoru bazénu

Do každého rohu vnitřního prostoru bazénu vložte staré ručníky, prostěradla a upevněte je hřebíky. Vypodložit ručníky a prostěradly můžete i dno bazénu. Následně přes celý vnitřní prostor bazénu přehoďte třetí plachtu z plastu a přichyťte pomocí voděodolné lepící pásky po celém obvodu. Až budete mít bazén hotový, vyzkoušejte jej napustit pomocí zahradní hadice vodou, abyste zjistili, zda nikde jeho konstrukce nepropouští, či není náhodou nestabilní.

Nakonec si můžete celé léto do sytosti užívat letních vodních radovánek s rodinou, nebo s přáteli. Vhodné je také palety z venku namořit, nebo obložit dřevěnými deskami. Kdybyste snad zatoužili po jiném tvaru bazénu, je možné vytvořit samozřejmě i kulatý obvod.

Fotografie: Pinterest

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]