Přírodní hnojiva na rajčata pomohou k bohaté úrodě. Postačí i vejce nebo káva

Obchody jsou dnes plné různých hnojiv, ale co v případě, kdy hledáte přírodní hnojiva, která neobsahují žádnou chemii? I taková existují. Jak v obchodech, tak u vás doma. Společně se zaměříme na druhou variantu. Na to, co použít, pokud chcete přírodně, jednoduše a efektivně hnojit svá rajčata.

Jedlá soda

Možná ji používáte v kuchyni a ani netušíte, že jedlá soda se dá použít také na vaší zahradě. Jedná se o skvělé přírodní hnojivo nejenom na rajčata. Jejím velkým kladem je to, že umí optimalizovat kyselost půdy. Pokud ji chcete použít, dá se na zeminu jenom nasypat, nebo je možné ji rozmíchat ve vodě a tou záhony zalévat.

Vaječné skořápky

Mezi přírodní hnojiva patří také vejce. Konkrétně potom vaječné skořápky. Ty kromě vápníku obsahují i řadu dalších látek. Použít je můžete tak, že je rozbijete na malé kousky, nebo klidně i na prach a potom je jenom sypete na své záhony, v blízkosti jednotlivých rostlin. Ty využijí vše, co jim skořápka nabídne.

Káva

I tento nápoj využijete na zahradě. A nebude vás to stát ani korunu, protože využijete takzvanou sedlinu neboli lógr. Pro rajčata není nic lepšího. Použití je podobně jako u jedné sody snadné. Buď budete sypat na vaše záhony, nebo je možné také smíchat s vodou a touto směsí jednoduše zalévat.

Sůl

Dokonce i sůl patří mezi přírodní hnojiva. Nejde však o běžnou sůl, ale tu s obchodním názvem Epsom, která se často využívá jako detoxikační prostředek. Jejím unikátem je vysoký obsah minerálů, hlavně hořčíku. Trochu jí rozmíchejte ve vodě a potom své rostliny běžně zalévejte.

Aspirin

Známý prášek na bolest hlavy se vám bude hodit také ve chvíli, kdy chcete zajistit, aby vaše rajčata byla zdravá a silná. Opět je použití více než jednoduché. Zhruba 300 mg aspirinu stačí rozpustit v množství 4 litrů vody. A touto tekutinou jednoduše zalévejte své záhony.

Ryby

Ano, dokonce i ty mohou posloužit jako dobré hnojivo. Pokud ryby jíte, nevyhazujte jejich zbytky. Stačí je jenom nasekat na mešní kousky a potom je můžete pouze zahrabat do zeminy tam, kde máte rajčata. O nic více se nestaráte.

Kosti

Nejsou to jenom ryby, ale jsou to třeba zbytky kuřat, nebo vepřů. Potřebovat budete kosti z daných zvířat, které nejprve dobře oberete, necháte uschnout, nasekáte a zahrabete do země. Budou postupně uvolňovat vápník, který rajčata potřebují.

Fotografie: Pixabay