Originální mozaikové projekty pro vaši zahradu

Mozaika je úžasná. Krásně barevná, veselá se schopností rozveselit. Použít můžete buď koupené skleněné kamínky nebo dokonce přímo i mozaikové kousíčky, kde je za určitou cenu třeba 1000 mozaikových kousků. Pokud máte však někde v garáži nebo sklepě staré kachličky, můžete použít i tento materiál. Ukážeme vám, jak lze s těmito úlomky (mozaikovými kousíčky) čarovat.

Mozaikový květináč

Použít můžete starý ošuntělý květináč a udělat z něj nový, který zaručeně připoutá pozornost. Mozaiku můžete lepit tak, aby vám vznikaly různé ornamenty, vzory anebo jen cik cak. Tak či onak bude zajímavý. Potřebovat budete úlomky (nebo skleněné kamínky), speciální lepidlo a spárovací hmotu.

Nášlapné kameny

Buď si základ vytvoříte z cementu pomocí formy (třeba starý plech na pečení, plastová krabice apod.) nebo můžete použít dlažební kostku. Na tento podklad pak budete lepit mozaiku a opět v závěru použijete spárovací hmotu.

Mozaikový stoleček

Tady byl použit pařez, ale klidně můžete využít i starý dřevěný stolek, který potřebuje například opravy a vylepšení. Jen ho jednoduše ozdobíte pomocí mozaiky. Se vzory a ornamenty si můžete vyloženě vyhrát.

Mozaikový stůl

Ne každý má k dispozici pařez. Použít můžete i starou cívku na kabely, sud nebo cokoli vás napadne.

Fontána pro ptáčky

Také milujete štěbetání ptáčků a máte jich plnou zahradu? Pak pro ně můžete postavit krmítko či fontánu a ozdobit mozaikou. Případně můžete takový stoleček použít jako stojan na kytku. Vyjímat se bude na terase i balkoně.

Veselé kameny

Přemýšlíte, jak ozdobit a ještě více rozveselit vaše záhonky či trávník? Pak zkuste veselé kameny. Buď si základ vyrobíte z cementové hmoty nebo použijte opravdové kameny, nalepte na ně mozaiku a mezery vyplňte spárovací hmotou.

Starý globus

Na výrobu této zahradní koule/dekorace, byl použit starý globus. Nemusíte se však omezit pouze na globus, určitě je možné použít i cokoliv jiného – třeba starý balón.

Tip na závěr: Pokud nemáte staré kachličky ani jinou mozaiku, ale máte možnost použít drobné i větší kameny, pak věřte, že i s nimi se dá kouzlit. Kameny lze natřít venkovní barvou, abyste mohli vytvářet i zajímavé vzory.

Fotografie: Dragonflyrocks, Amazinginteriordesign