Vyrobte si netradiční květináč z cementu a igelitového sáčku

Přemýšlíte o tom, že si koupíte nový květináč v zahradnictví? Pak s tím ještě vyčkejte. Můžete totiž v době probudit určitou míru kreativity a vyrobit si svoje vlastní okrasné nádoby na květiny. Proces je velice jednoduchý a nepotřebujete během něj žádné zvláštní pomůcky. Stačí jen trocha zručnosti, trpělivosti a také fantazie.

Jaký materiál budete potřebovat na zhotovení okrasných květináčů?

Než se pustíte do kreativní činnosti, připravte si:

  • cement a písek
  • vodu
  • několik pevných plastových sáčků
  • 4 až 5 kusů PET lahví

Dále budete potřebovat obyčejné gumičky, nebo provázek, ostrý nůž a barvy vhodné na cementový materiál.

Jak postupovat při výrobě květináčů?

Nejprve si vyrobte ve větší nádobě z vody a cementu hustější hmotu, kterou naplňte jednotlivé plastové sáčky. Mezitím si připravte poloviny PET lahví. Nutné je odříznout ostrým nožíkem horní část, od hrdla zhruba 15 až 20 centimetrů.

Pak hrdlo lahve naplňte po okraj pískem a vnořte nádobu doprostřed cementové hmoty, kterou jste navrstvili do plastového sáčku. Pak sáček na horní straně zavažte gumičkou, stáhněte jej i po obvodu kusem provázku a nechte ztuhnout do dalšího dne.

Závěrečné úpravy cementového květináče

Až bude hmota zcela ztuhlá, vyjměte ji z plastového sáčku, odstraňte i plastovou lahev s pískem a pusťte se do závěrečných úprav. Než obvod květináče natřete svou oblíbenou barvou, je nutné na povrch aplikovat odstín bílé, aby zvolená barva dobře kontrastovala. Další nápady už jsou pak jen na vás. Na květináč můžete malovat štětcem i jakékoliv obrazce, které vás napadnou.

Možné je rovněž nádobu zabrousit pomocí brusky do oblejších tvarů. Nechte fantazii proudit. Hotové květináče z cementu se budou se zahradními, či pokojovými rostlinami vyjímat a bude je vám leckdo závidět. Zasadit do nich můžete třeba i oblíbené bylinky.

Fotografie: Cement Craft Ideas

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]