Vzala kus látky, ostré nůžky a vyrobila originální kuchyňskou zástěru, kterou nikde nekoupíte

Přemýšlíte o tom, že byste si potřebovali, aby vás při vaření chránila nová zástěra? Ihned do obchodu nemusíte chodit. V případě, že jste alespoň trochu kreativní bytost a ruční práce vás baví, můžete si vyrobit svou vlastní kuchyňskou zástěru, která bude rozhodně konkurovat těm kupovaným. Během pár minut tak vykouzlíte stylový kousek, který jen tak někdo nemá.

Jaký materiál budete potřebovat na výrobu zástěry do kuchyně?

Před zahájením kreativní činnosti si připravte tento materiál:

  • dva čtvercové kusy látky (ideálně bavlna) o délce asi 55 až 60 centimetrů (pokud je vaše výška 160 až 170 cm), v případě, že jste vyšší, ustřihněte delší kus
  • ostré nůžky
  • šicí stroj a nit
  • kolíčky na uchycení

Také budete potřebovat: 1 a půl metru textilní pásky, 2 metry středně silného lanka, nebo provázku, 4 kroužky na lanko a lepidlo na textilie.

Jak postupovat při výrobě zástěry?

K ruce si vezměte nejprve první kus látky a v pravé horní části ustřihněte středně velký roh. Pak po obvodu látku zapošijte na šicím stroji. Následuje našívání textilní pásky na látku z rubové strany.

Tu našíváte tak, že si zapošitou látku umístíte do tvaru kosočtverce, aby ustřižený roh směřoval nahoru. Nad tímto ustřiženým rohem vytvoříte pomocí pásky dostatečně velké oko na provlíknutí přes hlavu a po stranách textilie našijete zbylé kusy.

Neopomeňte fakt, že alespoň 40 až 50 centimetrů pásky by mělo být volně, aby se zástěra dala zavázat. Až učiníte tento krok, máte první zástěru hotovou. Tu druhou zhotovíte také velice jednoduše. Postupujte v první fázi stejně jako u té předchozí. Ustřihněte jeden roh a zapošijte látku po obvodu. Poté pod ustřiženým rohem vytvořte dva menší otvory, okolo kterých nalepte kovové kroužky. Těmito otvory provlékněte menší kousek lanka a na koncích vytvořte uzle.

Zbylý kus lanka pak bude sloužit k zavazování zástěry. Lanko lze fixovat k zástěře také pomocí dvou otvorů opatřených kovovými kroužky. Před praním zástěry však lanko vyjměte.

Fotografie: Pinterest

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]