Knoflíky na sporáku lze udržet v čistotě pomocí domácího čistícího roztoku

I knoflíky na sporáku jsou postupně zašpiněny prskajícím jídlem a spáleninou. Jak se dají jednoduše a efektivně vyčistit? Ten nejlepší způsob je často tím nejjednodušším. Proto se společně na jeden podíváme. Až ho vyzkoušíte, bude váš sporák doslova jako nový.

Co budete potřebovat?

Aby se vám knoflíky na sporáku podařilo vyčistit naprosto dokonale, je třeba vědět, čím je čistit. Zde je soupis všech věcí, bez kterých se neobejdete. Některé vás rozhodně překvapí.

  • 2 lžičky vodky nebo čistého lihu
  • 1 lžička glycerinu
  • 1 lžička amoniaku
  • 1 lžička vody

Dále nezapomínejte také na mísu, kde vše smícháte, rukavice určené k vaší ochraně a dále zubní kartáček a hadřík, které využijete k tomu, že budete knoflíky na sporáku čistit také takzvaně mechanicky.

Připravte čisticí roztok

Jako první si připravte čisticí roztok, což uděláte tak, že jednoduše smícháte v míse všechny potřebné ingredience. Pro vaši větší ochranu doporučujeme používat gumové rukavice.

Vyčistěte sporák

Nyní do daného roztoku namočte již nepoužívaný zubná kartáček a pomocí něho začněte knoflíky na sporáku čistit. Díky jednotlivým štětinám dojde k tomu, že se dostanete i do nedostupných a problémových míst.

Nechte působit

Když máte za sebou mechanické čistění zubním kartáčkem, tak nechte čisticí směs působit tam, kam jste ji nanesli. Tedy hlavně okolo samotných knoflíků a do dalších nedostupných míst. Doba působení by měla být asi 5 minut.

Můžete otřít

Nyní můžete svůj sporák otřít. Nejprve suchým hadříkem, který natáhne zbytky čističe a potom také vlhkým, kterým zajistíte vytření dočista. Následně nechte uschnout a uvidíte, že váš sporák bude jako nový. A to i na problémových místech v okolí samotných tlačítek.

Opakujte dle potřeby

Tuto metodu doporučujeme používat dle potřeby. Nejlépe vždy, kdy se pouštíte do pravidelného čištění sporáku. Jak můžete vidět, postup není nijak mimořádně složitý a sporák díky němu bude zářit doslova tak, jako by byl téměř jako nový.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]