Vysloužilá uklízečka mi dala radu nad zlato, jak se zbavit plísně. Zabrání také opakovanému výskytu

Fotografie: Depositphotos

Dlaždice jsou obecně kluzké a celkem hladké, není proto takový problém je vyčistit. Spárovací hmota mezi nimi ovšem chytá nečistoty prakticky neustále.

Právě tady se tudíž hromadí špína a vodní kámen, takže kdysi krásné bílé čárky rychle ztmavnou. Když se pak pustíte do jejich drhnutí, je třeba míst na paměti, že to nebude hned. Návrat k původní svěžesti vám i při dobrých nástrojích bude trvat nějakou dobu. Dají se samozřejmě použít tradiční domácí nástroje jako ocet nebo jedlá soda, nicméně další kouzlo tkví v mechanizaci celého procesu. Přesně jak to udělal manžel jedné z žen, které už to lezlo na nervy.

Klasické udělej si sám

Jak Winston ukazuje, jde o problém, který trápí hodně domácností. Spárovací hmota se zkrátka zašpiní a nikdo nechce trávit náročným drhnutím. Může to zabrat minimálně několik hodin, ale klidně i celý víkend, na který jste měli určitě původně jiné plány. Jak ale Winston ukazuje, existuje velmi vhodné mechanické řešení. Na internetu sice našel kartáče, které se daly nasadit na vrtačku, byly ale moc drahé. Proto si jeden takový za zlomek ceny vyrobil doma sám.

Původně to byla štětka na nádobí, ze které nechal jen chlupatou část. Původně měla i rukojeť a také zásobník na saponát. Tohle všechno sundal a přidělal tam matici se šroubem. Ten se dá krásně zasunout do vrtačky. Spáry, respektive dlaždičky, postříkejte čisticím prostředkem dle vlastního uvážení. Můžete klidně použít normálně prodejně, nebo si udělat vlastní roztok. Například ředěný ocet vůbec není od věci. Roztok dejte do rozprašovače a postříkejte špinavý povrch.

Pračka se vyčistila sama do 30 minut. Nyní pere prádlo jako nikdy předtím. Tenhle trik zvládne každý

Vrtačka čaruje

Veškeré prostředky nechcete hezky ustát. Jak vidíte v klipu, vrtačka se štětkou nádherně nahradí hodiny náročného drhnutí a zkrátí proces na pár minut. Je krásně zřetelné, jak se špína ze spár přesouvá na dlaždice, kde tvoří malé loužičky. Dalo by se to nepochybně udělat ještě rychleji, je však na místě spíše důkladnost. Zaprvé nechcete ten nepořádek všude roznést, ani se vystavit riziko nutného opakování. Při této generálce vám ovšem klasická očista nedá moc práce.

Pokud budete totiž koupelnu uklízet pravidelně včetně spár mezi dlaždicemi, vznik takto hustých nánosů a tmavnutí vám pravděpodobně nehrozí. Jestli ano, je na místě zapátrat po zdrojích špíny a plísně. Něco takového se vám doma nejspíš uhnízdilo a teď to dělá pěknou neplechu. V koupelně je kvůli jejímu provozu vlhko prakticky neustále, dbejte na pravidelné větrání a další opatření. Kde není vlhkost a pára, tam se plísní nedaří.

Zdroj: Megasvet

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]