Pračka se vyčistila sama do 30 minut. Nyní pere prádlo jako nikdy předtím. Tenhle trik zvládne každý

Fotografie: Depositphotos

Kdokoli se o tomto triku dozví, obvykle nadává na to, že o něm nevěděl mnohem dříve. Nejenže vám ušetří peníze za další čističe, ale navíc funguje prakticky automaticky.

Pračka je základní součástí každé domácnosti, bez ohledu na velikost okupovaného prostoru. Bez námahy a stiskem pár tlačítek promění vaše prádlo v opět bílé a krásně voňavé. Jenže i o tento přístroj je třeba pravidelně pečovat, jinak výsledky nebudou tak běloskvoucí. Kromě toho zanedbání drobných problémů vede k těm větším. A k takovým už je potřeba zavolat profesionálního instalatéra, případně rovnou koupit zcela nový přístroj. Co s tím tedy provést?

Buben

Jestli jste někdy získali dojem, že buben uvnitř pračky je obecně čistý, asi vám zničíme iluze. Pravděpodobně se totiž velmi pletete. Použijte na něj dvě tablety do myčky a pusťte program na 60 stupňů Celsia. Bezpracně se tak zbavíte nánosů, buben bude opět čistý, voňavý a celá pračka připravena na další várky prádla.

Zápach

Zachytíte-li trvající zápach linoucí se z pračky, rozhodně to stojí za vaši pozornost. Po praní nechte vždycky otevřená dvířka, aby prostor uvnitř měl dostatek času a hlavně možnost pořádně vyvětrat. Vlhkost držená uvnitř je to nejhorší, co může vaši pračku potkat. Stačí několik takových případů a pravděpodobně se někde zrodí plíseň, která vám bude působit další potíže.

Filtr

Pračka v sobě samozřejmě skrývá filtry. Těm však většina lidí nevěnuje prakticky žádnou pozornost. Podle toho to pak také vypadá a dopadá. Tyto součástky dovedou zachytit mnoho drobných částeček, jež se vám zachytí po kapsách nebo za límcem košil. Bez pravidelného čištění filtrace je to ovšem místo jako stvořené pro plísně a nejrůznější bakterie. Vlhkost, teplo a dostatek zárodků, tedy ideální místo pro zrod a pohodlný život něčeho takového.

Domácí čisticí směs s jedlou sodou a citronem v hlavních rolích si poradí téměř s každým povrchem

pračka ovládání
Fotografie: Pixabay

Těsnění

Kapitola sama pro sebe, hlavně při větších očistách pračky. Jinak může zase velmi snadno začít plesnivět. Pravidelně se staráte o své auto a berete ho do servisu. Pračka je tak stroj, o nějž je třeba se starat, dopřejte jí tedy stejnou péči.

Zdroj: Megasvet

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]