Kočka a pes mohou žít v jedné domácnosti, pokud dodržíte několik pravidel

Kočka a pes mohou žít v jedné domácnosti. A to v harmonii. Stačí jenom vědět, jak na to. Toto jsou postupy osvědčených chovatelů, které může vyzkoušet každý. Díky nim je zaručeno, že obě zvířata se budou mít dokonce i rádi. Jak je to možné?

Dospělá kočka a dospělý pes

Pokud jsou kočka a pes dospělí, je třeba, abyste zajistili, že si na sebe postupně zvykají. Při jejich setkání by měly být izolovaní. Pes by měl být na vodítku, kočka v přepravce. Takto je postupně přibližujte jedno k druhému. Očichají se, poznají se a postupně by mělo dojít i k tomu, že si na sebe bez problémů zvyknou. Pokud budou reagovat klidně, je to dobrá zpráva.

Dospělá kočka a štěně

Kočka a pes v této kombinaci bude zajímavá v tom, že agresivnější bude spíše kočka, než štěně, které si bude chtít hlavně hrát. Je třeba zajistit, aby štěně kočku příliš nerušilo zájmem o hru, protože ta by mu mohla ublížit. Obou zvířat si proto všímejte a snažte se psa zabavit. Kontakt by měl být na začátku spíše menší. Až si na sebe více zvyknou a až pes povyroste, neměli byste mít jakékoliv problémy.

Dospělý pes a malá kočka

Tady může nastat přesně opačná situace. Kočka si bude chtít hrát, bude poznávat svět, zatímco dospělý pes může chtít svůj klid. Je třeba pouštět je na začátku k sobě spíše méně. Psa je dobré držet na vodítku a hlídat jakékoliv reakce. Později už můžete začít se zvykáním, které by se mělo velmi brzy podařit.

Každé zvíře musí mít své místo

Také nezapomeňte na to, že kočka a pes v domě mohou žít v harmonii, ale je třeba, aby každé daní zvíře v domě mělo své místo. To, kde bude odpočívat a spát, nebo to, kde bude jíst. Dělení v tomto případě nefunguje a může způsobit více problémů než možných kladů. Začnou totiž bojovat o své teritorium, které si budou vymezovat sami, když jste jim to neudělali vy. A to je velký problém.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]