Majitelka psa se rozhodla, že zjistí, co dělá její pes, když nikdo není doma. Video, které natočila, dobývá internet

Fotografie: Depositphotos

Psi a kočky, kteří si doma dělají mejdan, zatímco jsou jejich páníčci v práci, jsou oblíbeným námětem dětských filmů. Dost možná však vycházejí ze skutečnosti.

Dost možná máte doma také psa nebo kočku, kteří si musí často poradit sami a bez vaší přítomnosti. A děláte si tedy oprávněné starosti o jejich duševní zdraví a bezpečí. Protože i když se snažíme své čtyřnohé přátele zásobit nejrůznějšími aktivitami interaktivními úkoly, přesto na ně může naše nepřítomnost dopadat mnohem více, než si myslíme. Anebo také ne, jak dokládá jeden kamerový záznam.

Fotografie: Pixabay

Záznam z kamery všechny překvapil

Páníček psa jménem Hamilton patří rozhodně k těm starostlivějším. I když má jeho miláček k dispozici velký dům se zahradou, přesto mu to nemusí být v době, kdy je jeho majitel pryč, jednoduše dost. Jeho pán se proto rozhodl přesvědčit, co jeho pes dělá, když není doma. Nestrádá snad? Nevyje steskem za dveřmi nebo neobtěžuje sousedy u plotu? Nastražená kamera však ukázala něco mnohem zajímavějšího.

Psí party u bazénu má grády

Ukázalo se, že Hamilton si oblíbil velký domácí bazén. Nepředstavujte si nějaké malé brouzdaliště, nýbrž pořádnou modrou plochu, ve které by se směle daly pořádat i menší závody. A právě toho se Hamilton rozhodl využít. Pokud však čekáte, že si jednoduše ve vodě smočil tlapky a posléze se rozvalil na sluníčku, pletli byste se. A to opravdu hodně. Je vidět, že i psi si umí pořádně užívat, když k tomu mají příležitost.

Fotografie: Pixabay

Hamilton nejdříve bazén oběhne, aby se dostal na své oblíbené místo. Radostně u toho nadskakuje a je vidět, že to rozhodně nedělá jen z povinnosti. Vzápětí se postaví čelem k bazénu a z mírně vyvýšené plošinky (jediné v okolí, takže rozhodně nejde o náhodný výběr) skočí přímo do chladivých vln. Voda se přitom rozstříkne do všech stran. A protože v okolí není nikdo, kdo by Hamiltona za jeho počínání pokáral, opakuje ho.

Tam a zpátky a ještě jednou

Vždy, když se Hamilton dostane na břeh, oklepe se, rozhlédne a své počínání zopakuje. Není jisté, jak dlouho v této činnosti pokračuje, protože na internet unikla jen malá část záznamu. Na první pohled je ale zřejmé, že mu jeho počínání dělá opravdovou radost. S nějakými následky si starost dělat nemusí – koneckonců, jeho páníčkové nejsou doma. A nějaká ta vycákaná voda pod pálícími slunečními paprsky brzy uschne.

Fotografie: Pixabay

Nezakrytý bazén může být nebezpečný

Pokud vás však toto video dojalo nebo rozveselilo, měli byste pamatovat na to, že podobná setkání nemusí vždy končit dobře. Zvláště pro menší psy se totiž bazény na zahradě mohou stát doslova smrtelnými pastmi. Jakmile do nich totiž jednou spadnou, nedokážou se dostat ven. Obvykle jim v tom brání kluzké stěny bazénu, panika, šok ze studené vody a podobné faktory. A zejména ti nejmenší psi vydrží plavat jen poměrně krátce.

Zakrytí bazénu musí být vždy pevné. Rozhodně se nespoléhejte na obyčejnou plachtu. Ta se totiž směrem ke středu postupně propadá a pokud na ni dopadne něco těžkého (například pes), vytvoří se v inkriminovaném místě leckdy skutečně velká kaluž vody. A právě v ní se může váš mazlíček poměrně rychle utopit. Pokud se tedy rozhodnete bazén zakrývat, dělejte to s maximální pečlivostí. Vyhnete se tak možným rizikům.

Zdroj: UberAlles, Ring / Youtube

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]