Ztracený pes našel svou rodinu po 7 měsících. Kamera zachytila osudový okamžik, který dohání k slzám

Fotografie: iStock

Příběh psa, který byl odloučen od své rodiny poté, co ho vyděsil ohňostroj a on se zaběhl. O sedm měsíců později se stal zázrak.

Každý majitel zvířete ví, že není nic horšího, než když si myslí, že navždy ztratil svého chlupatého přítele. Bez ohledu na to, jak pečlivě zabezpečujete svůj domov, kočky a psi mohou najít důmyslné způsoby, jak utéct, aniž by to měli v úmyslu. Naštěstí s trochou vstřícného lidského zásahu nemusí být naděje pro rodiny, kterým se ztratí domácí mazlíček, vždy ztracena. Někdy však může trvat i několik měsíců, než dojde k opětovnému shledání, jako je tomu v tomto konkrétním příběhu.

Někdy si neuvědomíme rizika

Při procházce po okolí můžete narazit na jeden nebo dva plakáty s pohřešovanými psy. Navzdory nejlepším dnešním technologiím lidé někdy nedokážou zabránit tomu, aby se jim zvíře ztratilo. Někdy se může stát, že jsme to my, kdo je neopatrný, ale někdy je to pes, komu se podaří utéct. Představte si, jaké starosti asi může mít člověk poté, co zjistí, že je jeho mazlíček pryč.

Dne 4. července ve městě Frisco v Texasu si rodina a její pes jménem Dora spokojeně užívali na vlastním dvorku. Celý dvůr byl oplocený a rodina sem Doru často pouštěla, aniž by se obávala, že se jí podaří utéct. Bohužel se stalo něco, co nečekali.

Fotografie: Freepik

Čtvrtý červenec je ve Spojených státech označován jako Den nezávislosti. Pojí se s ním každoroční oslava, na kterou se lidé rádi vydávají. Obvyklou tradicí při oslavách této události je odpálit nějaký ohňostroj. Avšak stejně jako si lidé oslavu užívají, psi jsou často rušeni jejím hlasitým zvukem. Okamžitě se snaží odběhnout a najít si úkryt.

Když začal ohňostroj, Dora zpanikařila

Dora se zvuků ohňostroje lekla a zpanikařila, aniž by o tom rodina věděla. Kdysi odolný plot byl snadno zničen, protože Dora se zoufale snažila dostat pryč od hluku. Ve chvíli, kdy si rodina uvědomila, že se ztratila, bylo už pozdě. Křičeli a volali, vyvěšovali plakáty o pohřešování, ale bez úspěchu. Týdny plynuly a oni měli strach a přemýšleli, kde se asi Dora skrývá.

Dora možná nejedla nebo se od nich vzdalovala. Jejich obavy se den ode dne zvětšovaly, až téměř ztratili naději, že ji najdou. Stále se však nevzdávali a snažili se ji najít jinými způsoby. Věřili, že se jim jejich vytrvalost nakonec vyplatí.

Po čase se ocitla v útulku

Sedm měsíců byl pes nezvěstný. Nakonec si Doru vyzvedl zvířecí útulek v McKinney v Texasu. Když jí naštěstí zkusili naskenovat mikročip, okamžitě zjistili, že pes má majitele. A tak je kontaktovali a řekli jim, aby se zastavili v útulku. Představte si, jak rodina vešla dovnitř útulku a uviděla Doru bezpečně uvázanou na vodítku. Musel to být báječný pocit.

Je dost neuvěřitelné, že Dora dokázala celou dobu přežít sama! Když konečně spatřila svého milovaného páníčka, vypadala žalostně. Sladké shledání strávili objímáním a poplácáváním a Dora se konečně po téměř roce mohla vrátit domů.

Co dělat, aby se vám to nestalo?

I u nás často bývají bujaré oslavy doprovázené ohňostroji. Nemusí se jednat pouze o oslavy konce starého roku. Ohňostroje jsou oblíbené při různých slavnostech, svatbách či oslavách narozenin. Nejlepší je proto nechat svým domácím mazlíčkům preventivně implantovat mikročip, abyste předešli tomu, že své zvíře nebudete moci najít.

Ve skutečnosti se díky Dořině mikročipu podařilo pracovníkům útulku spojit ji s jejími majiteli. Bez něj by svou milou holčičku pravděpodobně už nikdy nenašli. Podívejte se na srdceryvné video ze šťastného shledání a sdílejte tuto informaci se svými přáteli a rodinou.

Zdroj: Livebiz

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]