Karolínu vyděsilo vrčení bojového pitbula. Šla zkontrolovat syna ve vaně, po odhrnutí závěsu volala záchranku

Fotografie: SyalAntilles / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Odsuzovat některé psy jen kvůli rase není správné, ale dělá to mnoho lidí. Fenka pitbula přesvědčila své majitele o správné volbě a navždy jim změnila život.

Někteří lidé ve společnosti jsou přesvědčeni, že pitbulové a jiné rasy, které jsou považovány za bojové, mohou člověku ošklivě ublížit. Pravdou však je, že pokud se psem není zacházeno správně, není vychován nebo vyrůstal v hrozivých podmínkách, bude se ošklivě chovat i v dospělosti. Tito lidé si vybrali fenku pitbula a časem zjistili, že udělali velmi dobře.

Bojová plemena psů

Možná jste se už v životě setkali s názory ostatních lidí, s nimiž jste nesouhlasili. To je zcela v pořádku, protože nemusíte souhlasit s každým cizím názorem. Někteří lidé si ale stojí za tím, že určité rasy jsou bojová plemena a mohou člověka i zabít. Takoví psi bývají používáni i na psí zápasy a není se pak čemu divit, že člověka nemají rádi.

Matka jménem Karolína se rozhodla, že si pořídí psa, se kterým bude trávit volný čas i její syn Petr, a proto se snažila vybírat pečlivě. Jakmile řekla přátelům o rozhodnutí pořídit si fenku pitbula, všichni ji odrazovali. Setkala se dokonce i s názory, že jejího syna může tato fenka zabít nebo mu jinak ošklivě ublížit. Karolína se ale nedala a fenku si přivedla domů.

Matka se bála o svého syna

„Když jsem poprvé přivedla Bertu domů, věděla jsem, že je to ještě malé štěně, a mému synovi tedy nijak neublíží. I přes to jsem se ale trochu obávala, jak bude na mého syna reagovat, až trochu povyroste. Moji přátelé mě tedy perfektně vystrašili, ale doufala jsem v přátelské pouto mezi nimi. Žádná z mých obav se nenaplnila ani poté, co jsme doma měli Bertu už přes rok a Petr s ní byl nejlepší kamarád,“ sdělila Karolína s velkým úsměvem na tváři.

Fotografie: Piqsels

„Kdykoliv jsem přišla domů z práce, věděla jsem, že Berta bude u Petra a bude ho hlídat. Dříve jsem se tedy bála, že mu nějak ublíží, ale momentálně jsem věděla, že se o svého syna bát nemusím, když je doma s Bertou. Když se někdo chtěl k Petrovi přiblížit, Berta ho musela svým čichem nejprve zkontrolovat,“ vyprávěla Karolína svůj příběh.

Berta se chovala hodně divně

Jednoho dne ale nastal moment, kdy se Berta začala chovat hodně divně a já nevěděla, jak ji uklidnit. Zatímco se šel Petr koupat, spala Berta na podlaze před televizí a po chvilce začala hodně vrčet. Dala jsem jí pokyn, aby vyskočila na sedačku, mluvila jsem na ni a hladila ji. I tak ale nepřestala a já začínala mít obavy, co se děje. Celou dobu koukala směrem do koupelny a mě napadlo, zda se něco nestalo,“ řekla Karolína, které se začínaly lesknout oči slzami.

„Šla jsem tedy ihned do koupelny a jakmile jsem otevřela dveře, uviděla jsem svého syna, jak bezvládně leží ve vaně. Rychle jsem ho vytáhla a pochopila jsem, že Péťa nejspíše omdlel a Berta to vycítila. Ihned jsem zavolala záchranku a mezitím se Petr probral. Díky naší Bertě je můj syn v pořádku a já jsem vděčná, že jsem si ji tehdy vzala domů,“ dokončila tímto sdělením Karolína své vypravování.

Zdroj: Karolína N. – čtenářka

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]