Nikdo ze začátku nechápal, proč pes už delší dobu leží nehybně na podlaze supermarketu. Nakonec se z něj ale stal mazlíček všech zaměstnanců i zákazníků

Fotografie: Depositphotos

Horké dny jsou většinou pro lidi hrozné. A psi, jež na sobě mají hustou srst, která je zahřívá, musí v takových letních dnech doslova trpět.

Každý, kdo má psa, ví, že když nastanou vysoké letní teploty, není moc dobré chodit s pejskem na nějaké dlouhé procházky. Protože právě psi to horko snáší mnohem hůř než lidé. A psi, kteří se jen tak toulají po ulicích, protože je jejich pán třeba nechtěl, na tom musí v těchto dnech být opravdu zle. Naštěstí pořád existují dobří lidé, kteří pro záchranu pejska udělají všechno.

Bylo zrovna horké léto

Když se jeden muž vydal jako každý den do obchodu pro litr mléka, všiml si něčeho velice zvláštního. Když vstoupil do obchodu, podíval se na teploměr, který ukazoval, že venku je něco málo přes 40 stupňů – zkrátka opravdu hodně teplý den. A pak uviděl venku stát psa. Docela rychle mu došlo, že se asi zatoulal, protože neměl obojek a vypadal hodně zmatený. Pejsek stál u vody a snažil se uhasit žízeň, bylo vidět, že je mu vážně hrozné teplo.

Fotografie: Pixabay

Dobří lidé existují

Muži bylo pejska líto, a tak přemýšlel, co by se tak dalo udělat, aby v takovém horku nemusel být venku. Věděl, že domů si ho vzít nemůže, a bylo mu to moc líto.

Naštěstí jedna zaměstnankyně obchodu vyšla ven a pejska pustila dovnitř obchodu. Muž za ní po chvilce přišel a zeptal se jí, kam pes šel, protože už ho neviděl. Odpověděla mu, že si myslí, že šel tam, kde je největší chlad.

Fotografie: Pexels

Ze psa se stal mazlíček obchodu

Nestává se často, že by člověk mohl vzít psa do obchodu s potravinami. Ale právě v tento den bylo takové vedro, že ani zaměstnanci obchodu neměli to srdce na to, nechat pejska trpět venku. Dohodli se s majitelem obchodu, že psa budou krmit, že mu budou dávat vodu a také hračky pod podmínkou, že si to zaplatí sami. A zaměstnanci samozřejmě byli pro.

Fotografie: Freepik

Obchod je jeho dočasný domov

Necítili se vůbec dobře, když psa viděli venku na ulici. Jakmile mohl pejsek do obchodu vstoupit, bylo mu hned mnohem lépe. Ležel na podlaze bez hnutí a nikoho neobtěžoval.

Muž, který si prvně přišel koupit pouze mléko, nakoupil psovi tolik pamlsků a hraček, jak jen to bylo možné. Bylo mu totiž líto, že si pejska nemůže adoptovat. Dokud si psa nevezme do péče nějaká rodina, může do tohoto obchodu kdykoli přijít, krásně se zde o něj postarají.

Zdroj: Djurbibeln

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]