Poslední přání umírajícího bylo naposledy vidět svého pejska. Na dojemný okamžik lékaři nikdy nezapomenou

Fotografie: Zipster969 / Creative Commons / Attribution 2.0

Muž onemocněl rakovinou plic a již bylo jasné, že se z nemocnice nevrátí. Dokud měl ještě sílu, toužil po rozloučení se svým psem. Došlo k dojemnému setkání.

Pouto mezi člověkem a psem je jiné než mezi dvěma lidmi. Je specifické a především trvalé. Pokud majitel domácího mazlíčka zemře dříve než zvíře, bude mu chybět již celý zbytek života. Existuje spousta příběhů, kdy věrní pejsci čekají u smrtelné postele svého pána nebo přede dveřmi nemocničního pokoje ještě dlouho poté, co jejich majitel odejde na onen svět. Tento příběh je příkladem toho, jak krásný vztah panuje mezi zvířaty a lidmi.

Umírající muž měl poslední přání

Muž žil podstatnou část svého života v autě se svým milovaným pejskem. Přestože on sám byl velmi nemocný, zvíře se těšilo dobrému zdraví. Jednoho dne ho však záchranáři našli na parkovišti v bezvědomí. Když muž zůstal v nemocnici a bylo jasné, že už se z ní nevrátí, pro jeho pejska se našli noví majitelé. Posledním přáním 57letého pacienta bylo rozloučit se se svým věrným mazlíčkem.

Nemocnice naplánovala dojemné setkání

Vedení nemocnice rozhodlo, že pes může navštívit svého umírajícího majitele. Zorganizovala tedy dojemné setkání, u něhož asistoval jeden ze záchranářů. Ten přivedl psa do mužova nemocničního pokoje. Silné pouto mezi zvířetem a pacientem bylo evidentní. Na všechny přítomné toto setkání zapůsobilo velmi emotivně. Muž s rakovinou plic nyní prožíval své poslední chvíle ve společnosti tvora, kterého celý svůj život miloval nejvíce. Splnilo se mu přání a teď mohl v klidu odejít.

Fotografie: Piqsels

Když pes dorazil do pokoje, muž se zdál být v hlubokém spánku. Zvíře ihned vyskočilo na postel. Záchranář vzal ruku pacienta a položil ji klidně na hlavu psa, pohyb hlazení ještě několikrát zopakoval, dokud se mužovy prsty nezačaly hýbat. Pacient měl starosti, co s jeho milovaným psíkem bude.

Dokud ještě vnímal, bylo mu vysvětleno, že pes je v dobrých rukou. Našli se pro něj noví majitelé, již ho milují a pečují o něj s láskou. To pacientovi stačilo, aby se mohl v klidu rozloučit s mazlíčkem, kterého měl po svém boku od jeho pouhých 6 týdnů. Teď nastal čas, aby každý z nich šel svou vlastní cestou. Podívejte se na dojemné rozloučení na níže uvedeném videu.

Zdroj: LiveBiz

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]