Toulavého a zanedbaného psa změnili k nepoznání. Byl natolik zarostlý, že mu sotva byly vidět oči

Fotografie: Bao Hoang Huy / Creative Commons / CC BY-SA

Mac’s Mission je nezisková organizace sídlící v Missouri. Náplní jejich organizace je péče o psy se speciálními potřebami a jejich záchrana. O jednu ze záchran se rozhodli podělit.

Nezisková organizace, která se specializuje na toulavé a zanedbané psy, nedávno zachránila jednoho, o jehož příběh se rozhodla podělit s uživateli internetu. Častým problémem u toulavých psů, zvláště těch s dlouhou srstí, je skutečnost, že se jim velmi rychle zamotá. Následně se do ní zachycují nejen nečistoty z okolí, ale mnohdy i různé předměty. To může právě toulavým psům způsobit značné obtíže.

Problémy s pohybem a se zdravotním stavem

Zacuchaná srst může mít vliv nejen na pohyb psa, ale následně i na jeho celkový zdravotní stav. V srsti mohou přežívat různé druhy parazitů, ale také může dojít k podráždění pokožky. Pod neupravenou srstí snadno vznikají velké a obtížně se hojící rány, kterými do těla psa může prostoupit infekce. To je jen zlomek zdravotních komplikací, kterými často psi na ulici trpí.

Jednoho takto opuštěného a zanedbaného psa se rozhodla organizace zachránit. Na první pohled pes ani nevypadal jako zvíře, kvůli jeho zanedbané srsti působil spíše jako chodící paruka. Členka organizace zahlédla psa přímo na ulici a ihned věděla, že jej tam nemůže jen tak nechat. Pes byl ve velmi zanedbaném stavu, jeho tělo bylo po celém povrchu obklopeno zacuchanou a páchnoucí srstí.

Chodící chomáč vlasů si zasloužil lásku

Dívka si nejprve psa vzala k sobě domů, následně kontaktovala i ostatní členy organizace a požádala o pomoc. Postupně tak začala proměna zanedbaného psa, která mu zachránila život. Pejska v organizaci pojmenovali jako Hruška a nejprve jej čekala pořádná koupel, poté také stříhání. Nezbytné bylo též odblešení a použití dalších antiparazitních prostředků.

I přes počáteční nejistotu nakonec Hruška začala svým zachráncům věřit a po vyčerpávajících procedurách spokojeně usnula. Celá péče o její zanedbanou srst zabrala pracovníkům několik hodin. Fenka ale celou dobu poslušně seděla a nechala se opečovávat. Organizace na svých sociálních sítích následně zveřejnila fotografii pejska před a po jejich zásahu. I přesto, že má Hruška poraněné oko, na výsledné fotce působí jako milý a upravený psík.

Zdroj: Theanimalclub

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]