6letá holčička se probudila uprostřed noci, protože ji štípaly oči. Okamžitě poznala nebezpečí a zachránila celou rodinu

Hasiči zachraňují
Fotografie: Freepik

Malá dívka prokázala opravdu obrovské hrdinství, když zachránila celou rodinu před ničivým požárem. Stačilo by pár minut a vše mohlo být jinak. 

Děti dost často dokážou okoukat chování svých rodičů. Znají jejich názory a interpretují je, dokonce někdy používají i mimické pohyby a gesta. To pro ně dokáže být dobré i špatné. Mohou velmi rychle získat základní mravy správného lidského zacházení, nebo se naopak například vyjadřovat sprostě a nevhodně. Vytvoří si z rodiče svůj vzor a chtějí se projevovat úplně stejně jako oni. Když se to tedy uchopí za správný konec, je to výhra pro obě dvě strany.

Tatínek – správný vzor

Vše se zdálo jako normální běžný večer. Rodina společně povečeřela a pak se rodiče vydali uložit děti ke spánku, následně ulehli i oni. V noci se ale stalo něco nečekaného. Rozezněl se hlasitý požární poplach a domem stoupal opravdu štiplavý kouř. Překvapivě se jako první probudila teprve šestiletá Madalyn Karlbon a okamžitě zareagovala. Její tatínek je totiž hasič z povolání a znala od něj spoustu triků. Běžela ho tedy probudit.

Hned na to odvedl ji, matku a dvouletého bratra Huntera do bezpečí, než se požár rozšířil do celého objektu. Rychlá reakce dívky z New Jersey pomohla celé rodině uniknout bez vážného zranění. Hasiči v Avenelu ji nazývají hrdinkou. Údajně jí měl pomoci speciální bezpečnostní kurz, který díky svému otci absolvovala. Navíc od něj mohla získat různé poznatky a celý svůj život se pohybovala mezi zaměstnanci požární stanice. Ukázala tak svou nebojácnost.

Bezdomovec oslavován jako hrdina za záchranu uvězněné rodiny před rozsáhlým požárem jejich bytu

Poškození celého domu

Bohužel i přes veškerou snahu hasičů a pohotovou reakci malého děvčete nezůstal dům bez újmy. Požár vypukl okolo druhé hodiny ranní v kuchyni a šířil se dál do dalších částí domu. Zůstal celý zanesený kouřem a některé části jsou nevratně zničeny. Naštěstí se povedlo zachránit veškeré obyvatele domu, a to včetně kočky. Ti jsou momentálně ubytovaní v hotelu a čekají, jak se celá situace bude vyvíjet dál.

Sbírka na pomoc

Hasičský tým v Avenelu teď shromažďuje hračky, oblečení a peněžní dary, aby pomohl rodině postavit se na nohy. Bude to pro ně opravdu náročná životní zkouška. Obzvlášť pokud neměli dobrou pojistku, která by jim celou škodu pokryla. Občas se takové případy bohužel dějí všude po světě a je vždy dobré nějak pomoci. Poděkování patří malému děvčeti, díky němuž se nikomu nic nestalo – a to je nakonec to nejdůležitější.

Zdroj: Onlinenytt

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]