Orel na její zahradu upustil zdánlivě obyčejné štěně. Kuriózní příběh nabral nečekaný spád

dingo
Fotografie: Freepik

Opravdu kuriózní situace se stala jedné ženě z Austrálie. Na jejím dvoře přistálo mládě, které se nakonec ukázalo být úplně něčím jiným, než původně myslela.

Deník OnlineNytt informoval o skutečně raritní události, jež se stala v australském městečku Wandiligong. Na jednom z dvorků se tu totiž objevilo zvláštní mládě. Nálezkyně, která se ho na čas ujala, si však nebyla jistá, o co se vlastně stará. Když si mládě převzali odborníci a udělali testy, nemohli věřit svým očím. Mládě totiž patřilo k mimořádně ohroženému druhu, jenž teď může být zachráněn.

Přinesl ho nejspíš orel

Jayne Guiney žije v malém australském městě Wandiligong. Jednoho dne učinila na svém dvorku skutečně mimořádný objev. Zvláštní mládě totiž spadlo přímo na její pozemek a odborníci si myslí, že jej zde upustil nejspíš orel, který jej odnesl od matky. To bylo velké štěstí, protože v její náruči se mu dostalo pomoci a nakonec se potvrdilo, že toto mládě je mimořádně významné.

„Probudila jsem se a vyšla ven a za domem jsem slyšela kňučení. Podívala jsem se na zadní část domu a uviděla jsem malé zvíře přímo na okraji mého třímetrového útesu. Chytila jsem ho, když padal, a on se pak uvelebil v mém náručí. Myslela jsem si, že by to mohla být liška, protože měl špičatý obličej, ale byl robustní jako štěně,“ řekla Jayne Guiney podle deníku TheDodo.

Z toho, co našel na skládce, se muži málem zastavilo srdce. Ihned přivolal místní policii

Testy prokázaly, že je mimořádně vzácný

Liška to ale nebyla. Ukázalo se, že jde o asi 5 týdnů staré mládě divokého psa dingo. Jayne si jej nechala přes víkend doma a starala se o něho, aby se z otřesného zážitku roztomilý pejsek zotavil. Poté jej odnesla k veterináři. Ten však hned poznal, že se jedná o malého dinga, a tak kontaktoval nadaci Dingo Foundation, která si štěně převzala. Zde dostal jméno Wandi.

Tady se starají o spousty divokých psů dingo. Jejich ošetřovatelka Lyn Watson však prozradila, že všichni jsou do nějaké míry zkřížení se psem domácím. Proto nikdo neskrýval velkou radost, když u Wandiho testy potvrdily, že je to 100% australský alpský dingo. Jedná se o ohrožený druh, kterému hrozí úplné vymizení. Až malý Wandi vyroste, bude zařazen do chovatelského programu, aby pomohl zvýšit počty tohoto ohroženého druhu. Na SvětěKreativity jsme psali také o jiné vzácnosti z říše pejsků. Fena zlatého retrívra porodila zelené štěně.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*