Muž 5 měsíců trpěl silnými bolestmi hlavy. Lékaři zjistili, že má v mozku zapíchnuté jídelní hůlky

Fotografie: Depositphotos

Naprosto vzácný a neuvěřitelný případ se odehrál ve Vietnamu. Lékaři nevěřili svým očím, když udělali muži trpícímu bolestmi hlavy CT vyšetření mozku.

Deník NYPost informoval o naprosto bizarním případu mladého muže z Vietnamu. Toho dlouhou dobu trápily nevysvětlitelné bolesti hlavy a později mu z nosu začala téct i neidentifikovatelná tekutina. Asi málokdo si umí představit ten šok, když mu lékaři oznámili, že má v mozku dvě asijské jídelní hůlky. Zmatený muž si nakonec byl schopný rozpomenout na to, jak se to mohlo stát.

Příčina jeho stavu byla vskutku bizarní

35letý muž z Vietnamu trpěl velmi silnými bolestmi hlavy po dobu pěti měsíců. Nakonec dorazil koncem listopadu na pohotovost nemocnice Cuba Friendship Hospital v Dong Hoi. Kromě bolesti také trpěl únikem tekutin z nosu. Lékaři jej proto odeslali na CT vyšetření, které odhalilo, že muž trpí tenzním pneumocefalem. To je velmi vzácný, ale život ohrožující stav, kdy dochází k nebezpečnému zvýšení nitrolebního tlaku.

Zdrojem těchto příznaků pak byly jídelní hůlky, které měl zapíchnuté v přední části mozku. Vedoucí neurochirurgie doktor Nguyen Van Ma, který muže ošetřoval, řekl, že se jedná o naprosto vzácný případ. S ničím takovým se ještě nesetkal. Pacient pak měl z jejich diagnózy opravdu zamotanou hlavu. Nakonec si však vzpomněl na situaci, která všechno zavinila.

Vzpomněl si na barovou bitku

Před pěti měsíci se totiž zapletl do barové rvačky, ze které si toho však moc nepamatoval. „Vzpomínal si ovšem, že jej někdo bodl do obličeje neznámým předmětem,“ uvedla televize FOX11 ve své reportáži. Hůlky, které na něj útočník použil, pronikly jeho nosem a uvízly až v mozku, kde pochopitelně musely způsobovat vážné problémy.

Muž se v tu dobu údajně dostavil na pohotovost, ale tehdy lékaři na zdroj jeho obtíží nepřišli. Znovu se tedy objevil až za zmíněných pět měsíců a tentokrát putoval urgentně na sál. Lékařům se podařilo obě hůlky z mozku vyoperovat endoskopickou operací přes mužovy nosní dírky. Lékaři také uzavřeli abnormální spojení mezi tepnou a žílou v mozku.

nemocná žena

Žena zemřela na rakovinu vaječníků. Její posmrtný vzkaz zachránil život stovkám žen s podobným příběhem

Očekává se, že tento nešťastník bude v pořádku. Momentálně je ve stabilizovaném stavu a čeká na propuštění z nemocnice. Incident nejspíš nebude mít trvalé následky. Většinou lidí otřese jen samotná představa, čím si asi muž musel procházet. O dalším naprosto vzácném případu jsme na Světě Kreativity psali v článku o ženě, která se během operace probudila z anestezie.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]