Způsoby, jak zmírnit bolest hlavy bez užití léků

Bolesti hlavy jsou velmi časté a úlevu lze najít i bez léků, pomocí jednoduchých technik, jako jsou studené obklady na čele, zejména pokud je příčinou bolesti hlavy stres, špatná strava, únava nebo úzkost. Normálně tyto techniky způsobují, že bolest hlavy rychle zmizí, ale pokud je bolest doprovázená horečkou, chřipkou nebo jinou situací, je důležité navštívit lékaře, takže je identifikována příčina a zahájena správná léčba.

Pět způsobů k úlevě od bolesti hlavy doma a bez léků:

Příjemná koupel nebo sprcha

Teplá voda pomáhá při dilataci krevních cév a relaxaci těla a přináší okamžitou úlevu od bolesti hlavy. Umyjte si vlasy a nechte vodu stékat na hlavu. Brzy pocítíte, že se dostavuje úleva. Teplá voda přináší pocit pohodlí a pohody. Zkuste jen tiše ležet ve vaně s tlumeným osvětlením a relaxovat. Pokud nemáte vanu, totéž platí o sprše, kde si můžete alespoň sednout a chvíli si odpočinout, zklidnit se.

Lahodná káva

Šálek silné kávy také pomáhá přirozeně bojovat proti bolesti hlavy. Není to jen práce kofeinu, ale i příjemné vůně. Navíc řada z nás má kávu spojenou s okamžiky klidu a relaxace. Prostě si udělejte chvilinku pro sebe a vychutnejte si šálek lahodné kávy. Nezapomeňte ke kávě vypít i skleničku čisté vody.

Masírování hlavy

Masáž je zdravá, uklidňující, uvolňující. Špičkami prstů byste měli masírovat čelo, krk a boční strany hlavy. Taková masáž dokáže zmírnit bolest a způsobí uvolňující účinek. Masáž si můžete provést sami, případně požádat někoho jiného, ať si to ještě více užijete.

Studený obklad

Studený obklad patří patrně k těm nejpoužívanějším metodám, pro úlevu od bolesti hlavy. Dejte si na čelo, spánky a krk studený obklad. Studené podporuje zúžení krevních cév v hlavě, snižuje objem krve cirkulující v hlavě, a tím zmírňuje bolesti hlavy. Můžete také zkusit hlavu osprchovat ve vlažné až studené vodě.

Zázvorový čaj

Pokud bolest hlavy nezmizí s výše uvedenými doporučeními, vypijte 1 šálek zázvorového čaje. Tento čaj obsahuje analgetika a protizánětlivé přípravky, které pomáhají zmírňovat bolesti hlavy. Vše, co potřebujete, je 2 cm kořene zázvoru, které dáte do kastrůlku s vodou a 5 minut povaříte. Pak přelijete přes sítko, trochu čaj vychladíte, aby se dal hned vypít.