Oblíbené horké nápoje, které během zimy skutečně zahřejí

Během zimy nepotěší a nezahřeje něco víc, než šálek dobrého horkého nápoje. Někteří sáhnou po vlněné dece, jiní po huňatých ponožkách, někdo pořádně přitopí v krbu a jiný postaví konev s vodou a pustí se do přípravy něčeho horkého a chutného. Přinášíme vám tipy, jak si zpříjemnit chladné období díky horkým nápojům.

K nevšedním nápojům poslední doby, leč hodně dobrým, patří kombinace kávy a vína nebo vína a horké čokolády. Od věci není ani ovocný čaj s vínem. Určitě tyto dobroty nezapomeňte vyzkoušet.

Námořnické latté

Už podle názvu asi pochopíte, že v tomto receptu bude rum. Základem této dobroty je hustě našlehané mléko na které nalijete espresso a 20ml rumu. Pokud vám nevadí kalorie navíc, pak přidejte i med, zjemní se tím chuť.

Káva s vínem

Káva s vínem není sice úplnou novinkou, ale patří k těm novějším, modernějším nápojům. Dokonce existuje i víno, které chutná jako kofila. Pan Jiří Maděřič (vinař) z Moravského Žižkova na Břeclavsku maceruje v červeném vínu speciálně praženou kávu. Ovšem dnes nebude řeč o tomto vínu, ale o horkém nápoji, kde použijete kávu a víno v poměru 2:1

Připravte si vaši oblíbenou kávu (samozřejmě bez mléka) a přilijte červené víno. Pokud máte rádi sladké nápoje, přimíchejte med. Káva a červené víno patří k oblíbeným nápojům. Nemůžete se rozhodnout, kterému dát přednost? Pak je jednoduše spojte. 

Horká čokoláda s vínem

Tento recept je velmi snadný a hodně dobrý. Připravte si horkou čokoládu (můžete použít i instantní horkou čokoládu, ale lepší je připravit si ji přímo z čokolády) a do nápoje si nalijte červené víno. Nápoj připomíná višně v čokoládě.

Ovocný čaj s vínem

Klasickým způsobem si připravíte jakýkoliv ovocný čaj a můžete si jej osladit medem, cukrem, ovocným sirupem. Čaj nalijte tak do větší půlky hrníčku a zbytek dolijte červeným vínem.

Obrázky: robinplacefabrics, specialmagazine