Hlavolam, který vám doslova zamotá hlavu. Jen ti nejlepší ho zvládnou vyřešit za deset vteřin

Fotografie: Depositphotos

Hlavolamy jsou oblíbenou aktivitou pro volný čas. K těm nejznámějším patří Rubikova kostka nebo puzzle, některé však mohou být ale i velmi neobvyklé.

Jako hlavolam se nazývá problém nebo hádanka, kterou musíme rozluštit. Zkouší se tím nejen naše inteligence, ale také všímavost, trpělivost a pozornost. Jednou z nejznámějších forem hlavolamů jsou křížovky, které mohou být slovní, nebo číselné, jako je například sudoku. Můžeme se setkat ale i s osmisměrkami nebo s různými doplňovačkami. Ty můžeme sehnat i v jejich jednodušší formě s obrázky, jsou speciálně navržené i pro malé děti. 

Fotografie: Pexels

Je jich velké množství a různé obtížnosti 

Můžeme se setkat ale i se slovními úlohami, které mohou být zaměřené na naše logické uvažování nebo matematiku. Hlavolam můžeme nalézt ale také ve formě logických her. Do této kategorie by mohla patřit oblíbené společenská hra šachy. Hlavolam ale může být i mechanický, který cílí hlavně na naši zručnost, prostorovou představivost a fantazii. V některých případech ale závisí na našem štěstí. Do této skupiny hlavolamů by se dala zařadit Rubikova kostka nebo například ježek v kleci.

Fotografie: Pexels

Hlavolamy jsou primárně určené k naší zábavě a příjemnému trávení volného času, a to například i za společnosti našich přátel. Jejich historie sahá až do starověkého Egypta a Číny. Některé z nich jsou ale cíleny i na náš postřeh a jejich řešení je časově omezeno. Mezi takové hlavolamy se řadí i následující obrázek s kávou. Pojďme se tedy společně podívat, jestli ve vašem případě vyhraje logické myšlení, nebo se necháte ovlivnit stresem a dojdete k ukvapenému a chybnému závěru.

Speciální optický hlavolam s kávou 

Existuje velké množství lidí, kterým může následující hlavolam připadat velmi jednoduchý. Nemusí to tak ale být, může vám totiž pořádně zamotat hlavu. Podívejte se na obrázek a během 10 vteřin odpovězte na otázku, který prázdný šálek se naplní kávou jako první. Na obrázek se podívejte pečlivě, nezapomínejte ale, že na jeho řešení máte jen omezený čas. A to je právě faktor, který nás často zmate a donutí nás udělat chybná rozhodnutí. 

Fotografie: CanvaPhotos

I když Vás mohl obrázek na první pohled zaskočit, jistě jste se v něm hned zorientovali. Teď tedy přistoupíme k tomu, jaké je jeho řešení. V tomto případě hlavolam řešení pouze jedno. Když se podíváme na obrázek detailněji, zjistíme, že trubice, které vedou k hrnkům 7, 4 a 9 jsou uzavřeny. Z toho logicky vyplývá, že jediný šálek, který je možný kávou naplnit, je šálek s číslem 5. Pokud to byla vaše odpověď, můžete na sebe být náležitě hrdí. Pokud ne, nevadí, třeba budeme mít štěstí při řešení hlavolamu dalšího.  

Zdroj: VeryWellMind

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]