Zlatý retrívr jako ochránce malé holčičky před rozlobenou matkou

Fotografie: Pixabay

Pokud máte doma psa, určitě víte, jak bezmeznou lásku dokáže dát. Tohle čtyřnohé stvoření vnímá často více, než si myslíme. To dokazuje i zlatý retrívr, který je hlavním aktérem následujícího videa. Jeho reakce na řev rozohněné ženy je dojemná a možná i nepřekvapivá. Snažil se jen chránit malou dívenku. Pravděpodobně se v něm probudily dávné instinkty.

Plnohodnotný člen domácnosti

Psi jsou již stovky let plnohodnotnými členy domácností lidí. Jsou věrnými přáteli a důslednými ochránci. Člověka vnímají za svou novou „smečku“ a s tou drží ať se děje cokoliv. Již bylo popsáno mnoho případů, jak pes zachránil život svého pána.

Tito čtyřnozí společníci jsou zkrátka v mnoha ohledech nenahraditelní. Dávají něhu, lásku, radost a bezpečí. A i přes zklamání ze strany lidské nezanevřou na nikoho a dávají mnoho dalších šancí.

Fotografie: Pixabay

Zlatý retrívr se stal osobním bodyguardem

Na internetu a sociálních sítích zveřejnila mladá Číňanka video, na němž se zlobí na svou malou dvouletou dceru, která ji vypotřebovala téměř polovinu nově zakoupeného pleťového krému. Ten nanesla všude kde si usmyslela. Když matka začala na dívenku křičet, probudilo to ve zlatém retrívrovi jakési vnitřní instinkty a začal být v opozici.

Nejprve na ženu vrčel a pak malou slečnu tělem chránil, což je patrné v poslední části videa. Pes evidentně nechtěl, aby bylo dítěti ublíženo. Je otázkou, co by se stalo, kdyby žena skutečně zasáhla a chtěla dívence „naplácat na zadek“.

Fotografie: Pixabay

Nepotýkala by se s ještě větší agresivitou svého čtyřnohého mazlíčka? Zde se u psa projevily jednoznačně ochranitelské pudy. Zachoval se, jako by se jednalo o jeho vlastní štěně, nikoliv člověka.

A co vy? Máte obdobné zkušenosti ze soužití se psem? Jedno je jisté, tohle žádný jiný zvířecí tvor blízký člověku nedokáže. Pejskové jsou nenahraditelnými společníky pro život.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]