Pes snědl dezert a později zemřel. Páníček se nyní snaží varovat ostatní chovatele

umírající pes
Fotografie: Pixabay

Poskytnutí nevhodného jídla psovi bývá častý nešvar, jenž ale může mít hrozivé následky. O zkušenost se podělil chovatel, který na to dříve také nedbal.

Každý chovatel psa někdy udělal něco, co pro jeho domácího mazlíčka nebylo úplně ideální. Spousta majitelů nechává pejskům nějaké zbytky od oběda nebo jim dává nějaký chutný dezert. Něco podobného udělal i muž, jehož pejsek na to bohužel doplatil. Rozhodl se s ostatními chovateli podělit o to, co bylo příčinou této špatné události.

Muž se s pejskem dělil pravidelně

Tento muž měl se svým mazlíčkem opravdu výjimečný vztah. Veškerý volný čas trávili společně a o vše, o co šlo, se spolu podělili. Občas dokonce, když majitel psa vařil oběd, uvařil i porci pro svého čtyřnohého přítele. Poté spolu sedávali a společně si jídlo vychutnávali. To samé se dělo, i když si muž koupil nějaký zákusek.

Psovi se udělalo špatně

Jednoho dne si muž koupil dort, který byl bez cukru. Rozhodl se podělit se svým psem a každý si dal kousek. Po přibližně 36 hodinách začalo být pejskovi špatně. Další den na to vzal majitel svého čtyřnohého kamaráda k veterináři. Ten ho okamžitě hospitalizoval a snažil se ho vyšetřit.

U veterináře byl pes týden

Pejsek byl hospitalizovaný u veterináře přibližně týden. Jeho majitele to stálo spoustu peněz, jelikož se stav jeho psa stále velice zhoršoval a ošetřující sestřičky a lékař se neustále snažili přijít na to, jak zvířeti ulevit. Bohužel osmý den hospitalizace došlo k nejhoršímu. Pejsek zemřel.

Testy odhalily příčinu

Po smrti svého psího nejlepšího přítele se majitel rozhodl, že by rád viděl výsledky všech možných testů, jež veterinář provedl. Z nich nakonec bylo odhaleno, že příčinou smrti jeho mazlíčka byl nakonec právě ten poslední dezert, který mu majitel podal. Obsahoval totiž náhražku cukru zvanou xylitol. Tato látka je pro psy vysoce toxická a může způsobit smrt, což se bohužel stalo osudné právě tomuto psímu jedinci. V lidských sladkostech a dezertech je obsaženo větší množství, které pro psy může být smrtelné.

Muž se snaží upozornit ostatní chovatele

Obsah xylitolu v dezertech a sladkostech bývá v poslední době stále častější. Chovatelé psů by proto měli dávat pozor na to, co svým mazlíčkům podávají. Muž se rozhodl podělit o svou zkušenost na sociálních sítích, aby tím upozornil ostatní chovatele na možné nebezpečí, jež se v těchto sladkostech skrývá. Od této chvíle si muž čte etiketu skoro každého produktu, který v obchodě kupuje.

Zdroj: Metro