Zemřela nejvýraznější česká pěvecká ikona 60. let. Celý národ vzpomíná na její největší hity

Fotografie: Florian Sabonchi / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Český hudební svět zasáhla smutná zpráva, dne 9. září 2023 zemřela pěvecká ikona Yvonne Přenosilová. Její nejznámější hity jsou Boty proti lásce nebo Mně se líbí Bob.

Zemřela nejvýraznější pěvecká ikona 60. let Yvonne Přenosilová. Informaci potvrdil její kolega z rádia Svobodná Evropa, kde pracovala po emigraci, Radko Kubičko. Bylo jí 76 let. Jejími největšími hity byly písně Boty proti lásce nebo Mně se líbí Bob.

Byla známá i v zahraničí

Yvonne Přenosilová spolupracovala s kapelou Olympic, vystupovala v pražském divadle Semafor, ale i v zahraničí, kde byla stejně dobře známá. Například jeden ze svých hitů When My Baby Cries vydala ve Velké Británii. Vdala se v Německu, kde se seznámila se svým manželem poté, co sem emigrovala a pracovala jako pozemní letuška. Vzala si barona von Stuckmana, s nímž měla syna Maxe. V roce 1994 se vrátila do České republiky a začala zde pracovat v rádiu Svobodná Evropa.

V 60. letech byla jednou z největších pěveckých ikon. Byla také členkou skupiny Apollo, kde zpívala společně například s Karlem Gottem, Pavlínou Filipovskou nebo Karlem Hálou. V zahraničí dokonce vystoupila i s kapelou Rolling Stones, konkrétně v televizním pořadu Ready, Steady, Go! O pár let později, v roce 1968, podepsala Dva tisíce slov a následně emigrovala do Německa.

Česko nezažilo takovou ránu od smrti Karla Gotta. Svět opustil český herec, se kterým vyrůstaly 3 generace

Hudební kariéru už nikdy nenastartovala

Po návratu z Německa už bohužel ve své hudební kariéře nepokračovala natolik jako před odchodem. Stále se však věnovala hudbě i moderátorské a novinářské činnosti. Všichni kolegové i kolegyně, blízcí přátelé, o ní hovořili jako o velice přátelské osobě. V posledních letech už kvůli nemoci neopouštěla byt, kde se cítila nejlépe, a za celou dobu svého působení v něm nic nezměnila.

Zdroj: iDnes

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]