Na mozkovou příhodu zemřela jedna z prvních zpěvaček, jejíž hity z devadesátek přesáhly Česko a Slovensko

svíčky
Fotografie: Freepik

Barbara Haščáková se proslavila v druhé polovině 90. let jako zpěvačka dua McErik a Barbara. Jejich hity si tehdy zpíval každý. Zemřela na Floridě ve věku 43 let.

Pecky tohoto dua hrála rádia do omrzení. Keď príde láska a Sen, to jsou písně, které se zařadily k megahitům devadesátek. Dvojice však spolupracovala jen pár let, poté se jejich cesty rozdělily. Od roku 2000 žila Barbara Haščáková v USA. Kde také 22. listopadu zemřela. Příčinou úmrtí měla být náhlá mozková příhoda. Ostatky zpěvačky budou v nejbližších týdnech uloženy na hřbitově v rodných Košicích.

Je držitelkou slovenského Slavíka

Barbara Haščáková se narodila 11. prosince 1979 v Košicích. Už od malička se věnovala zpěvu a hře na klavír. Svůj talent poprvé ukázala v roce 1994, kdy nazpívala vokály některých písní slovenské kapely Maduar. „Skupina McErik a Barbara byla založena v březnu roku 1995 odpadlíky ze slovenské skupiny Maduar, skladatelem a zpěvákem Erikem Arestou a zpěvačkou Barbarou Haščákovou,“ uvádí Wikipedie.

Velmi záhy zaznamenalo duo fenomenální úspěch, a to i za hranicemi Slovenska. Reedice alba U Can’t Stop je proslavila i v Německu, Belgii, Finsku, a dokonce i v Japonsku. Duo také reprezentovalo Slovensko na evropské Eurovizi a Barbara se stala držitelkou slovenského Slavíka. Už roku 1998 však jejich spolupráce upadala a každý se vydal svou cestou. Barbara v roce 2000 nakonec odešla do USA a usídlila se na Floridě.

Poslední roky trpěla zdravotními problémy

Tady vydala další dvě alba, věnovala se příležitostnému modelingu, zpívání v klubech, výuce společenských tanců nebo hraní v epizodních rolích. Se svým soukromím se příliš nesvěřovala ani svým blízkým. Podle všeho si měla stěžovat na násilnické chování svého manžela i finanční potíže. Ani zdravotní problémy se jí nevyhýbaly. Podle deníku Extra trápily zpěvačku potíže se slinivkou břišní.

Už v roce 2021 měla být v kritickém stavu v nemocnici kvůli krvácení do mozku. Prodělala také těžký covid-19 a trpěla na zavodněné plíce. Zemřela 22. listopadu v nemocnici Memorial Hospital ve městě Sarasota. Jako příčinu úmrtí lékaři uvedli náhlou mozkovou příhodu. Poslední rozloučení se zpěvačkou proběhlo 28. listopadu na místní římskokatolické faře.

zapálené svíčky

Zemřel legendární herec z nejoblíbenějšího českého seriálu, který byl součástí filmové revoluce

Zpopelněné ostatky budou v nejbližších týdnech převezeny na Slovensko a uloženy na hřbitově v jejích rodných Košicích. Za krátkou dobu se tak jedná o další mladou zpěvačku, která nás opustila dříve, než by nám bylo milé. Na Světě Kreativity jsme informovali o smrti talentované operní pěvkyně. Patricia Janečková zemřela v pouhých 25 letech.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]