Život si pro ně přichystal krutý osud. Muž zůstal sám na 5 dětí, manželka zemřela na následky neléčeného zánětu žil

Fotografie: Depositphotos

Někteří lidé přechází onemocnění, která se mohou zhoršit a způsobit vážné komplikace. Ženě v nemocnici zjistili, že má plicní embolii, která vznikla jako následek žilního zánětu.

Muž jménem Joey Rott se svěřil lidem se svým příběhem. Jeho žena umřela kvůli onemocnění, jež může postihnout každého. Proto nyní chce, aby na sebe každý dával větší pozor a vyhnul se podobnému neštěstí. Teď musí vychovávat svých 5 dětí sám. Celá rodina zažila tragédii a Joey musí zůstat silný. I přesto se však rozhodl promluvit k lidem.

Znali se velmi dlouho

Joey Rott pochází z Kansasu ve Spojených státech a v roce 2004 potkal svou budoucí manželku Cassie. Tehdy začala jejich láska jen vzkvétat, uspořádali svatbu a poté se jim narodily dvě dcery. V roce 2015 zjistili, že je Cassie opět těhotná. Při kontrole u lékaře byli velice potěšeni, protože jim doktor sdělil, že se jim nenarodí pouze jedno miminko, ale rovnou 3. Při tomto nečekaném zjištění byl pár dojat až k slzám.

Fotografie: Freepik

Pobyt v nemocnici

Když byla Cassie ve 23. týdnu těhotenství, byla hospitalizována v nemocnici. Ta se nachází přibližně 2 hodiny cesty autem od jejich bydliště. I přesto, že zde strávila zbytek těhotenství, stále za ní o víkendy jezdili příbuzní. Její rodina se o ní hezky starala a ona i její trojčata mohla být pod lékařským dohledem.

Fotografie: Pexels

Celý porod proběhl v pořádku a ona byla po několika dnech propuštěna domů. Odcházela v dobrém stavu se svým manželem a 5 dětmi. Uběhlo 7 dnů od porodu a Cassie se uprostřed noci probudila s velikou bolestí na hrudi a tachykardií (zvýšená tepová frekvence). Její manžel Joey ji tedy ihned odvezl opět do stejné nemocnice, v níž rodila. To, co doktoři zjistili, nebyla příliš šťastná zpráva.

Ihned začala léčba

Po několika vyšetřeních a času stráveném v nemocnici bylo jasné, proč u Cassie nastal tento stav. Verdikt doktorů zněl jednoznačně. Cassie měla plicní embolii. Takové onemocnění je život ohrožující. Ve většině případů mají lidé s tímto onemocnění v krevním oběhu sraženinu, která blokuje jednu z více tepen, jež zásobují plíce. Vzniká nejčastěji při zánětu žil. Od žíly se oddělí a putuje až do plic nebo srdce. Po tomto zjištění byla ihned zahájena léčba.

Fotografie: Freepik

Cassie se ocitla znovu v nemocnici

O několik dní později a po intenzivní léčbě byla manželka Joeyho propuštěna domů. Zde se opět začala starat o své děti a žila běžným životem. Konečně si mohla opět začít užívat své dvě dcery a trojčata. Za několik dní se jí vrátily příznaky embolie a Joey ji opět rychle odvezl na pohotovost. Při cestě do nemocnice se však stalo něco nečekaného.

Cassie upadla do bezvědomí

Zatímco Joey jel rychle do nemocnice, aby jeho manželce mohli lékaři pomoci, Cassie upadla do bezvědomí. Při příjezdu mu lékaři sdělují, že se dostala do stavu, ve kterém je ohrožena na životě. Po malé chvíli mu přijdou oznámit, že zemřela. V daný moment se Joeymu obrátí život vzhůru nohama a musí se této tragédii postavit hlavně kvůli své rodině.

Fotografie: Pixabay

Rodina a přátelé pomáhají

Ihned po této tragédii začali Joeymu všichni pomáhat. Kupují mu plenky pro malá trojčata a finančně jej také podporují. Tuto těžkou situaci se však snaží tento vdovec překonat. Věci jeho zesnulé manželky jsou stále v domě, protože je pro něj těžké se jich zbavit. Zároveň chce, aby měl pro své děti odkaz na jejich matku.

Zdraví na prvním místě

Lidé by si měli po přečtení tohoto příběhu uvědomit, jak je jejich zdraví důležité. Ženy by neměly podceňovat běžné onemocnění, které je může doprovázet v těhotenství. Například již zmíněný zánět žil může vést až ke smrti. Oteklé nohy jsou v těhotenství zcela běžné, ale přesto by se nastávající matky měly nechat vyšetřit. Může se totiž jednat i o žilní trombózu, jež doprovází zvýšená teplota nebo pocit těžkých nohou.

Fotografie: Freepik

Prevencí je pravidelná pohybová aktivita a při ležení si dávat nohy nahoru. Tato doporučení jsou určena primárně pro těhotné ženy. Onemocnění se ale může objevit u každého člověka. Je potřeba mít pravidelně rozprouděný krevní oběh, aby nemohlo docházet ke sraženinám. Lidé se sedavým zaměstnáním by si měli dělat přestávky na procházku při práci. Zařazení více sportu do života je také dobrou prevencí.

Zdroj: Lifeands

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]