Vysvětlení, proč vás zesnulí blízcí chodí navštěvovat ve snech. Tabu, o kterém se moc nemluví

Fotografie: Pixabay

Sny jsou odjakživa neuchopitelnými a nevysvětlitelnými jevy, které si každý člověk vysvětluje po svém. Nejčastějším předmětem zkoumání jsou návštěvy zesnulých blízkých.

Sny člověka fascinují a vyvolávají u něj spoustu otázek už od pradávna. Příběhy, které mozek vypráví během spánku, jsou ve skutečnosti sbírkou sekvencí, obrázků, vzpomínek a pocitů, jež se nevědomky vyskytují ve fázi spánku, jež se nazývá REM. Mnozí využívají své sny ve snaze najít vodítka ke svému vnitřnímu životu, svému podvědomí a mysli. Někdy se vám také může zdát o vašich blízkých, kteří již nejsou mezi námi. Zjistěte, co takové návštěvy ve snech mohou znamenat.

Nahlédnutí do své mysli

V 19. a 20. století psychoanalytici zavrhli sny jako okultní jevy a dospěli k závěru, že sny místo toho poskytují určitý druh nahlédnutí do vnitřního fungování lidské mysli. Sigmund Freud ve své knize Výklad snů vytvořil komplexní teorii analýzy snů, podle níž podvědomí dokáže tvořit obrazy, jež by člověku umožnily vhled do nejhlubšího bytí. Nicméně jedna shoda existuje, a sice že věda stále nemá odpověď na všechno.

Fotografie: Depositphotos

Vidět mrtvého ve snu

Konec je u všech lidí stejný – smrt. To je jediná jistota, již v životě můžete mít. Nikdo smrti neunikne. Nejvíce si svůj osud člověk uvědomuje, když mu zemře někdo blízký. Nastává smutek, fáze truchlení, ale také vzpomínání. Někdy tedy můžete zavřít oči a znovu spatřit osobu, která vám tolik chybí a na niž myslíte s láskou, která nikdy nezmizí.

Občas se zesnulý člověk může objevit i ve vašem snu, po kterém, když se probudíte, nevíte, zda to byl přelud, fantazie, nebo se vás někdo skutečně snažil kontaktovat. Z psychologického hlediska je sen cestou vedoucí k pochopení nevědomí a může odhalit část vaší osoby, již se v bdělém stavu snažíte za každou cenu skrýt.

Klidné a znepokojivé sny

Na druhou stranu věštci vysvětlují, že tyto noční vize lze rozdělit do dvou kategorií – klidné sny a znepokojivé sny. První přinášejí pocity štěstí, míru a vyrovnanosti. Zesnulí přicházejí se zprávami, které se vám snaží předat prostřednictvím těchto návštěv, aby vás uklidnili a řekli vám, že se mají dobře, všechno je tak, jak má být, a není potřeba se dále trápit. Chtějí vám jen připomenout, že vás stále mají rádi a že i jim chybí vaše přítomnost.

Fotografie: Pixabay

Znepokojivé sny sice nejsou tak uklidňující, ale to neznamená, že byste se jich měli bát. I když se tyto vize mohou jevit zdánlivě děsivé, musíte se jen pokusit rozeznat poselství, které se vám dotyčná osoba snaží sdělit. Může to být varování nebo prostě snaha poskytnout vám duchovní probuzení. Ať tak či onak, svět snů zůstává fascinující. Někteří je považují za prorocké, jiní za hlas nevědomí. Nakonec má každý svůj vlastní výklad.

Zdroj: JoinCake

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*