Dva divocí sloni ušlapali k smrti 27letého mladíka, jenž si s nimi chtěl pořídit fotografii

Fotografie: Public Domain

Tragédie, která se stala v Indii, bohužel není ojedinělá. Lidé se čím dál více vměšují do říše zvířat a přestali se jich bát. Ovšem divocí sloni dali jasně najevo, čí území to je.

S divokými zvířaty není radno si zahrávat ani v zoo, natož v divočině. Někteří lidé ale už zapomněli, jak moc mohou být divoká zvířata nebezpečná, a tak stále více dochází ke zbytečným úmrtím kvůli tomu, že člověk provokoval divoké zvíře. Smrtelně zranit člověka ale nedokáže jen lev či jiná šelma, ale i zvíře, které vypadá zcela mírumilovně. Fotografie s divokými zvířaty tak stála život i mladého muže v Indii. V tomto případě muž podcenil sílu slonů.

Ušlapán slony

V jižní Indii přišel o život 27letý muž, který si ulevoval na pahorku, když zahlédl pár slonů. Muž si s nimi chtěl udělat selfie, jenže dva divocí sloni ho ušlapali k smrti. Ramkumar z vesnice Kattu Kollai v okrese Krishnagiri ve státě Tamilnádu na místě zemřel na následky zranění. O tragédii informoval indický deník Times. Na „místo činu“ byli okamžitě přivoláni lesní úředníci a jeden z nich místním médiím potvrdil, že dva sloni vyšli z lesní rezervace Palacode, kde je chtěl Ramkumar vyfotografovat.

Lesní úředníci, kteří byli na místo přivoláni, uvedli, že se na Ramkumara najednou vrhl jeden ze slonů a ušlapal ho k smrti. Fotografie se slony tak stála mladého muže život. V takovém případě je bezpečnější se slony jen pokochat, případně si je i vyfotit, nýbrž z bezpečné vzdálenosti. Přestože slon vypadá mírumilovně, na lidi ve výjimečných případech zaútočí. Sloni jsou největším suchozemským savcem na světě, ačkoli asijský slon je o něco menší než jeho africký příbuzný.

Asijští sloni jsou ohroženým druhem

Sloni, stejně jako jiná divoká zvířata, by měli v lidech vyvolávat respekt, a ne touhu po selfie nebo po ochočení. Podle světového fondu na ochranu přírody mohou asijští sloni dorůst až do výšky 11 stop (3,35 metru) a délky 21 stop (6,4 metru). Dospělý slon může vážit až 5 tun. Kdo někdy viděl slona v zoo (nebo i jinde), ví, že díky své velikosti působí jako majestátní zvíře a člověk je v porovnání s ním jako mravenec. Asijští sloni se vyskytují po celé Indii a jihovýchodní Asii.

Bohužel třetina populace slonů žije v zajetí. Podle National Geographic žije ve volné přírodě pouze 20 000 až 40 000 asijských slonů. Z toho důvodu je tento druh označovaný jako ohrožený druh Mezinárodní unií pro ochranu přírody. Populace asijských slonů se za posledních 50 let snížila přibližně o 75 procent. To je z velké části způsobeno odlesňováním a nelegálním obchodem se zvířaty. Sloni jsou tak nuceni hledat alternativy potravy z farem a lidských sídel, což zvyšuje počet konfliktů mezi zvířaty a lidmi, proto je každoročně cca 500 lidí slony zabito.

Zdroj: Newsweek

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*