Lékaři dávali Markovi 1 týden života. Těhotná manželka vyvolala předčasný porod, aby stihl své dítě poznat

Fotografie: Tom Adriaenssen / Creative Commons / Attribution 2.0

Nemocnému muži zbýval jen týden života. Jediné, po čem však jeho žena toužila, bylo pouze to, aby se stihl setkat s jejich nenarozenou dcerou.

Když těhotné manželce řekli, že jejímu manželovi zbývá jen týden života, učinila důležité rozhodnutí. Věděla, že jejímu muži už není pomoci, Jediné, co pro něj mohla udělat, bylo to, aby se mohl setkat s jejich dosud nenarozeným dítětem. Porod byl tedy naplánován a začal závod s časem.

Nejšťastnější a zároveň nejbolestivější den v životě rodiny

Porod je bolestivý a je všeobecně známo, že je to jedna z nejtěžších a nejnáročnější věcí, jimiž může ženské tělo projít. Ovšem možnost držet dítě v náručí stojí za všechnu tu bolest. Dítě, se kterým můžete sdílet zbytek svého života. Den, kdy miminko přijde na svět, je obvykle jedním z nejšťastnějších dnů v životě rodiny, ale když Diana porodila dceru Savannah, doprovázely ji smíšené pocity.

Pro rodinu Auglerových bylo srdcervoucí, když jim lékaři řekli, že Markovi, otci, již nezbývá příliš času. Zpráva byla pro všechny zničující. Mark právě po několika chemoterapiích porazil rakovinu a lékaři byli optimističtí. Ale léčba vedla k velkým komplikacím a byla náročná pro jeho plíce. Po dalších vyšetřeních lékaři bohužel určili, že muži zbývá už jen týden života. Manželka Diana učinila nejstatečnější rozhodnutí svého života.

Porodila o 2 týdny dříve

Rozhodla se porodit o 2 týdny dříve, aby se Mark mohl setkat se svou dlouho očekávanou dcerou. Při porodu směli manželé ležet vedle sebe na oddělených nemocničních lůžkách. Když miminko přišlo na svět, Mark ho držel jako první. Dokázali to. Stihl se setkat se svou dcerou. Necelou hodinu ležela malá Savannah v otcově náručí. Rodina po celou dobu nedokázala zadržet slzy.

novorozenec v porodnici
Fotografie: Freepik

Další den se Markovi podařilo udržet ji sotva minutu, než upadl do kómatu, v němž setrval 48 hodin, než pokojně zemřel. Zanechal po sobě 5 dětí a manželku. Celá rodina se ocitla ve velkém zármutku, ztratila svého milovaného otce a manžela. Malou útěchou pro všechny bylo, že malé Savannah bylo dovoleno setkat se s otcem, než zemřel.

Zdroj: Daily Mail