Vzkaz od 24letého mladíka, kterému zbývalo jen pár měsíců života, by si měl přečíst každý

Fotografie: Depositphotos

Umíral na rakovinu a jen zázrak mu mohl zachránit život. Proto se na podělil o své myšlenky o rozjímání nad životem, které by si rád přečetl co největší počet lidí.

Mladému Davidovi byla diagnostikována rakovina v době, kdy studoval vysokou školu, bohužel byla objevena pozdě, v době, kdy již metastázovala, a tak mu nezbývalo příliš mnoho času. Bylo mu teprve 24 let a už si vybral kravatu, kterou bude mít na sobě naposledy, a to na svém pohřbu. Diagnóza rakoviny přišla příliš pozdě na to, aby mohl doufat v dlouhý život, ale uvědomil si, že nejdůležitější při umírání je, aby člověk opustil tento svět o něco lepší, než byl, a s pocitem, že k němu přispěl.

Měl dojem, že v životě nic nedokázal

Stejně, jako každého člověka, tak i Davida před stanovením diagnózy každý den zaměstnávalo tolik věcí. Teprve když si uvědomil, jak málo času mu zbývá, došlo mu, které věci jsou vlastně důležité. Proto se rozhodl zanechat po sobě tento vzkaz, jak sám uvedl, ze sobeckého důvodu, protože chtěl svému životu smysl alespoň tím, že předá ostatním lidem své poznatky.

Poselství mladého muže

Neztrácejte čas prací, která vás nebaví. Je jasné, že nemůžete uspět v něčem, co vás nebaví. Trpělivost, vášeň a odhodlání jsou přirozené, když milujete to, co děláte. Nebojte se názorů ostatních lidí. Strach je to, co nás ochromuje a paralyzuje. Pokud mu to dovolíme, může každý den růst a růst, dokonce až do té míry, že nás nakonec zanechá úplně prázdné. Naslouchejte svému vnitřnímu hlasu a řiďte se jím. Někteří lidé vás možná budou považovat za blázna, ale jiní vás budou považovat za legendu.

Převezměte kontrolu nad svým životem. Přijměte plnou odpovědnost za věci, které se vám dějí. Omezte špatné návyky a snažte se žít zdravěji. Najděte si sportovní aktivitu, která vás baví, ale hlavně neztrácejte svůj čas. Nechť váš život utvářejí rozhodnutí, která jste učinili, a ne ta, která jste neučinili. Važte si lidí kolem sebe. Vaši přátelé a rodina budou vždy nevyčerpatelným zdrojem síly a lásky. Neberte je tedy jako samozřejmost.

Fotografie: Piqsels

Zdraví a integrita těla jsou pro nás tak důležité, že si až do smrti neuvědomujeme, že tělo je jen schránka – místo, kde se spojuje osobnost, myšlenky, přesvědčení a záměry. Pokud v té krabici není nic, co by měnilo svět, pak nezáleží na tom, jestli zmizí. Všichni máme potenciál toho dosáhnout, ale je k tomu potřeba odvaha. Můžeme také procházet životem jen podle okolností, které se dějí kolem nás, a promeškávat život den za dnem, hodinu za hodinou. Nebo můžeme bojovat za to, čemu věříme, a psát velké příběhy.

Rozhodněte se správně, zanechte na tomto světě svou stopu. Žijte život, který něco změní, ať už to pro vás znamená cokoli. Prostor, ve kterém žijeme, je krásné hřiště, kde je možné všechno, ale nejsme tu navždy. Náš život je krátký a omezený a na této krásné malé planetě plyne neuvěřitelnou rychlostí. Takže dokud jste tady, žijte s vášní. Udržujte svůj život zajímavý, ať to má smysl!

Odešel smířený a spokojený

Bylo pro něj těžké plně vyjádřit své pocity ohledně důležitosti těchto jednoduchých uvědomění, ale doufal, že j čtenáři brát vážně a uvědomí si, jak důležitý je jejich vlastní čas. David z tohoto světa odcházel spokojený, protože už věděl, že díky jeho poselství měly jeho poslední dny smysl. Jediné, čeho litoval bylo, že tu nebude u velkých věcí, jako je vytvoření umělé inteligence nebo další skvělý projekt Elona Muska, kterého obdivoval. Přál si také, aby války v Sýrii a na Ukrajině brzy skončily.

Zdroj: Newsner