Banální chyba stála celou rodinu život. Dávejte si pozor na to, jak skladujete brambory

Fotografie: Depositphotos

V jedné rodině se odehrál děsivý příběh. Ze všech členů domácnosti zůstala naživu jen malá dívka. Chyba, kterou v domácnosti dělá většina z nás, stála její rodiče i prarodiče život.

Smutný příběh se odehrál rodině z Ruska. Malá Mary, osmiletá holčička, se stala sirotkem kvůli jedné velmi prosté chybě, kterou udělala její rodina. Příběh je to až neuvěřitelný, ale měl by být poučením pro všechny z nás. Měli bychom ho brát jako varování. Z věci, kterou dělá v domácnosti většina z nás, se totiž může stát smrtící past. 

Fotografie: Unsplash

Za všechno mohou brambory 

Brambora patří mezi nejvýznamnější zemědělské plodiny, je konzumována téměř v každé domácnosti. Snad ve všech sklepech nebo spižírách se najde uskladněné větší nebo menší množství těchto hlíznatých rostlin. Málo se ale ví, že s výjimkou jedlých hlíz je celá rostlina velmi jedovatá. Ovšem ani s hlízami to není tak jednoznačné, jak se na první pohled zdá. Své o tom ví malá Mary a její rodina.

Fotografie: Unsplash

Brambory jsou považovány za všestranného pomocníka, lze z nich připravit až neuvěřitelné množství pokrmů. Někdy ale mohou být velmi nebezpečné. Pokud máte doma uskladněné brambory, které již delší dobu nepoužíváte, měli byste je neprodleně vyhodit. Můžete se tak vyhnout neštěstí, které potkalo malou Mary. Jednoho dne se její otec vydal do sklepa pro brambory. Již se ale nevrátil.

Zkáza pro celou rodinu

Když se otec dlouhou dobu nevracel, vydala se ho do sklepa hledat maminka. Potkal ji ale stejný osud jako tatínka. Totéž následovalo v případě bratra a poté i babičky malé dívky. To, co si rodina bohužel neuvědomila, je, že brambory obsahují glykalkaloidy. Jedná se o chemickou sloučeninu, která je jedovatá.

Špatně skladované brambory tuto sloučeninu vylučují do vzduchu a jejím vdechnutím se rychle otrávíte. Babička za sebou naštěstí nechala pootevřené dveře, a plyn se tak rozptýlil do většího prostoru a malá Mary přežila. 

Fotografie: Unsplash

To, co si malá Mary prožila, je děsivé a pro málokoho z nás představitelné. Z Mary se kvůli nesprávně uskladněným bramborám stal sirotek a musela být odvezena do dětského domova. Vyvarujte se tedy stejné chyby a množství svých skladovaných brambor pečlivě kontrolujte. Jak z příběhu vyplývá, brambory je vhodné skladovat v místnosti, která je dostatečně větraná.

Zdroj: DailyMail

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]