Žena byla po zástavě srdce omylem prohlášena za mrtvou. Probudila se za 5 minut dvanáct a tím si zachránila život

Fotografie: Depositphotos

Noční můra pro všechny, kdo nad takovým okamžikem jen na malou chvilku alespoň jednou zapřemýšleli. Ocitnout se v márnici a nebýt mrtvý.

Mladá žena z amerického města Detroit prožila svoji nejhorší noční můru. Situace jako vystřižená z hororového příběhu se skutečně odehrála v jejím domě v Southfieldu. O incidentu informovalo několik amerických médií, které zaskočil příběh jednoho všedního dne s naprosto nečekaným závěrem. Jak může být v dnešní době tohle vůbec možné?

Pohřbení člověka zaživa

Již od nepaměti byli lidé vyděšení při představě, že by se stali živými mrtvými a nedovolali by se pomoci. Ne náhodou jsou v mnoha hororových filmech použity scény pohřbívání člověka zaživa. Strach z probuzení se ve stísněném prostoru rakve někde hluboko pod zemí je naprosto pochopitelný a nahání všem, kteří o této situaci někdy přemýšleli, hrůzu.

Fotografie: Pixabay

Pokud se podíváme do historie, můžeme se dozvědět, že kvůli několika chybám, kdy byli jednotlivci prohlášeni za mrtvé, a přesto se po pár hodinách probudili zpátky k životu, se začalo mluvit o vampyrismu. Existují zmínky, kdy zemřelí děsili a škrtili obyvatele a způsobovali jim noční můry. Časem se těmto omylům lidé snažili všemožně zabránit, ale i přesto se stále můžeme, naštěstí jen velmi výjimečně, s těmito případy setkat.

Fotografie: Freepik

Prohlášena za mrtvou

Pro 20letou ženu z amerického Michiganu to byl běžný den. V domě, kde žije se svou rodinou, trávila čas přesně tak, jak byla zvyklá. Náhle se jí udělalo nevolno a zhroutila se k zemi.

Její nejbližší okamžitě zavolali na číslo 112 a ohlásili špatný stav ženy a následnou zástavu srdce. Záchranáři byli na místě za krátkou chvíli, ale bohužel museli konstatovat smrt.

Fotografie: Freepik

Žena totiž nedýchala, ani nejevila žádné známky života. Pracovníci záchranné služby již ženě nedokázali poskytnout pomoc, a tak byla odvezena do pohřebního ústavu. Teprve v tomto okamžiku všichni zjistili, že došlo k obrovské chybě. Personál pohřebního ústavu zjistil, že mladá žena jeví známky života a začala dýchat. Ihned kontaktovali lékařskou pomoc a zabránili tak velké tragédii. Žena utrpěla zástavu srdce a stav, kdy byla v kómatu a zjevně mrtvá, byl pouze dočasný. Naštěstí se na to přišlo včas!

Zdroj: YouTube / Click On Detroit | Local 4 | WDIV