Ženy, které „vstaly z mrtvých“, popsaly, jak vypadá posmrtný život. Nyní se tam chtějí vrátit

Fotografie: Depositphotos

Smrt je obzvláště pochmurné téma, o němž se mluví jen málokdy. Tyto dvě ženy, které jí byly velmi blízko, popisují, jak vypadá posmrtný život.

Jessie Sawyer a Betty Eadie popsaly své zážitky poté, co prožily klinickou smrt. Jedna žena vyprávěla o setkání se svou nejlepší kamarádkou, jež zemřela před dvěma lety, a druhá řekla, že se setkala s Ježíšem Kristem, Bohem, anděly a třemi starými lidmi, kteří jí vysvětlili, že zemřela. Obě ženy ovšem mluvily o svých zkušenostech velmi pozitivně, přičemž jedna z nich řekla, že se chtěla do posmrtného života vrátit.

Setkání s Ježíšem Kristem

Betty prožila klinickou smrt po hysterektomii a její zkušenost s posmrtný životem ji sebrala natolik, že se těší na návrat. „Ležela jsem v pokoji a najednou jsem cítila, jak mi z těla odtéká každá kapka krve, přičemž moje duše opouštěla tělo obrovskou rychlostí. Podívala jsem se dolů a uviděla své tělo ležet na posteli – v tu chvíli jsem věděla, že jsem mrtvá. Poté se přede mnou objevili tři velmi staří lidé, kteří mi to potvrdili. Já jen řekla, že chci vidět svou rodinu, a tak jsem vyletěla z okna nemocnice a mířila jsem ke svému domu,“ sdělila Betty.

„Můj manžel seděl v křesle a já stála vedle něj. Měla jsem strach, protože nevěděl, že jsem mrtvá, a nevěděly to ani moje děti a já se o ně všechny bála, ale pak jsem nahlédla do jejich budoucnosti a viděla jsem, že všichni budou mít dobrý život. Při cestě zpět jsem vstoupila do tunelu, kde jsem zažila mimořádný pocit klidu. Na jeho konci čekal Kristus, který mě objal a řekl, že můj čas ještě nenastal. Ukázal mi rajskou zahradu, ale pak mi řekl, že se musím vrátit na zem. Jenže já nechtěla,“ dodává Betty s tím, že tento zážitek měl na ni velký vliv a že se nemůže dočkat návratu do posmrtného života.

Bolestivý návrat do těla

Jessie Sawyer bylo pouhých 31 let, když zažila podobnou zkušenost. Po gynekologickém zákroku byla převezena do nemocnice s vnitřním krvácením a krátce poté prožila klinickou smrt. Nyní, po několika letech, říká, že už se smrti nebojí. „Nebojím se smrti, mohla bych umřít hned teď a bylo by to v pořádku. Když jsem umřela, v dálce jsem viděla postavu a poznala jsem, že je to má nejlepší kamarádka, která odešla z tohoto světa před dvěma lety. Také jsem viděla jasné světlo a tehdy jsem si uvědomila, že to je smrt, že to je moje smrt,“ říká.  

Fotografie: Pexels

„Náhle jsem však také spatřila, jaký bude mít má smrt dopad na mou rodinu – že mé dvě děti, i když trpí zármutkem, vyrostou a budou mít dobrý život,“ dodala Jessie s tím, že její zážitek blízké smrti netrval dlouho a že návrat zpět do těla byl velmi bolestivý. Později se o příbězích těchto dvou žen dozvěděl také onkolog Dr. Jeffrey Long, zakladatel Nadace pro výzkum zážitků blízkých smrti. Ten uvedl, že jejich výpovědi o smrti odpovídají tomu, co slyšel od jiných lidí, kteří prožili klinickou smrt.

„U těch, kteří prožili krátkou klinickou smrt, je častým opakujícím se motivem silné světlo a mimotělní zážitek. Mnozí říkají, že se setkali s příbuznými, a dokonce i s domácími mazlíčky, kteří zemřeli. Ovšem podle současných poznatků lidstva je to nemožné, protože když zemřete, umírá také mozek. Máme se toho ještě hodně co učit,“ dodal lékař.

Zdroj: Twice

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]