Přežil klinickou smrt v sanitce. Rozhodl se podělit o to, co viděl na „druhé straně“

Fotografie: Komora Záchranářů

Muž prožil klinickou smrt a některé střípky z „druhé strany“ si zapamatoval. Rozhodl se o své zkušenosti podělit na sociální síti, kde se k němu přidali i další lidé.

Muž, který přežil klinickou smrt, se podělil o své zkušenosti s tímto hodně diskutovaným fenoménem. Na jeden z webů napsal, že doslova „vstal z mrtvých“. Uvedl, co viděl na takzvaně druhé straně. Ukázalo se, že jeho vyprávění se shoduje se zkušenostmi i jiných lidí, kteří přežili svou vlastní smrt.

Přežil klinickou smrt

Muž, který přežil klinickou smrt, informoval o svém zážitku na sociální síti Reddit. Podělil se o svůj příběh, který zaujal ostatní uživatele tohoto webu. Rychle se ukázalo, že lidí, kteří na čas ztratili životní funkce, je rozhodně více a jejich zkušenosti jsou hodně podobné, ne-li stejné.

Klinická smrt je stav, kdy organismus viditelně nevykazuje již žádné známky života-tep, dýchání a krevní oběh. To, co ji odlišuje od biologické smrti, je nepřerušovaná činnost mozku. To zažil právě tento muž, který má nyní možnost podělit se o to, co viděl, když tento stav prožíval.

Prožíval velký klid

Stejně jako ostatní lidé dokázal popsat dojmy, pocity, a dokonce i vize v období klinické smrti. Mezi těmi, kteří si klinickou smrtí také prošli, byly překvapivé podobnosti v jejich zkušenostech. Nejednou tvrdí, že viděli totéž. „Můj svět byl rozmazaný a všechno potemnělo. Další věc, kterou si pamatuji, bylo, že jsem otevřel oči a slyšel od doktora říkat: ,máme ho zpátky‘. Byl to opravdu klidný pocit, klidnější než cokoli jiného,“ uvedl muž.

Fotografie: Pixabay

Mnoho lidí, kteří přežili klinickou smrt, mluví o ztrátě vlastního těla, které sledovali jakoby z dálky. Pamatují si kousek z jízdy sanitkou. Byla to opravdu ta nejpodivnější věc, jakou kdy zažili. „V sanitce jsem viděl své vlastní bezvládné tělo, úplně zploštělé. Pamatuji si, že záchranář, který byl se mnou v sanitce, měl mátově zelené vlasy. Nepamatuji si jeho jméno,“ přidal svou zkušenost jeden z uživatelů.

Klinická smrt je stále velkou záhadou

Klinická smrt je stále záhadným fenoménem. Lékaři často nedokážou vysvětlit, proč se někteří pacienti probouzejí po delší době bez následků mozkové hypoxie. Jde však o vzácnější případy. Nejčastěji se zdravotníkům podaří obnovit životní funkce pacientů dříve, než dojde k vážným následkům nebo smrti.

Zdroj: O2

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*