Žena byla 14 minut klinicky mrtvá. Nyní popisuje, co „na druhé straně“ čeká každého z nás

Fotografie: Freepik

Lékaři uvádějí, že žena byla 14 minut mrtvá. Ona však mezitím prožívala jedinečný zážitek v nebi. Nyní se rozhodla se světem podělit o svou zkušenost s klinickou smrtí.

Doktorka Lynda Cramer se rozhodla podělit se světem o svou mimořádnou zkušenost – živou vzpomínku na smrt. V lékařské dokumentaci je uvedeno, že Lynda byla celých 14 minut klinicky mrtvá. Svůj zážitek si nechce nechat pro sebe a nyní chce sdílet to, co v posmrtném životě viděla. Ti, co do teď nevěřili, možná změní názor.

Odešla do nebe

Dne 6. května 2001 byla Lynda na cestě do své koupelny, když se o ni začala pokoušet smrt. Jenže ona sama tvrdí, že tady se její cesta nezastavila. Zatímco se přivolaní záchranáři snažili o její návrat do života a nevzdávali resuscitaci, ona pokračovala dál do nebe. Posmrtný zážitek jí připadal dlouhý 5 let, jak uvádí server Webniusy. Ve videu zveřejněném na platformě YouTube hovoří o zkušenosti s klinickou smrtí.

Nejprve na vše shlížela shora, viděla tým lékařů, jak resuscituje její tělo, později se přenesla na místo, které popisuje jako nebe. Viděla tam mnoho úžasných věcí, obrovské krásné hory, které byly tak 30 000x větší než samotný Mount Everest, jak píše web Mirror. „Stála jsem na květinovém poli, viděla obrovské pohoří, budovy, mrakodrapy. Dubaj je ve srovnání s tím vším miniaturní. Jezera, všechno jsem viděla v panoramatickém pohledu. Mluvila jsem s lidmi, stávala se jimi,“ vzpomíná.

nemocnice světlo

Herec Jiří Holý se svěřil se „zážitkem“ z klinické smrti předtím, než nadobro odešel. Tohle čeká každého

Co je vlastně klinická smrt

V čase klinické smrti pacient nesmí být prohlášen za mrtvého. Přibližně se jedná o dobu 5–6 minut po zástavě dechu a srdeční činnosti. Je to z toho důvodu, že centrální nervový systém je stále funkční, v tom případě může být člověk za určitých podmínek oživen. Čím déle klinická smrt trvá, tím větší je riziko odumírání jiných tkání a buněk kvůli nedostatku kyslíku.

V některých případech, jako je například i ten Lyndin, jsou lidé schopni vrátit se do své tělesné schránky se zážitkem, který ovlivní jejich budoucí život. O zkušenostech s klinickou smrtí jsme na SvětěKreativity již psali, tato žena byla podle lékařů mrtvá dlouhých 30 minut.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]