Zpověď lékařky, která přežila klinickou smrt: „Byla jsem mrtvá 30 minut a ocitla se v nebi. Řeknu vám, co jsem viděla“

Fotografie: ZZS HMP

Nejdřív si myslela, že má zkrátka halucinace, protože těmto příběhům nevěřila. Následně začala zkoumat, co se vlastně po smrti děje s lidským mozkem.

Lékařka Mary Neal nakonec došla k závěru, že žádné vědecké vysvětlení jejího prožitku ve reálně neexistuje. Dnes při vzpomínce říká jednoduše: „Byla jsem v nebi.“ Když ji tehdy vytáhli z vody, její tělo bylo zcela oteklé a také fialové. Celých 30 minut byla kompletně bez vzduchu. „Statisticky jsem měla mít nulovou šanci na přežití,“ uvádí lékařka. Působí ve Wyomingu v USA jako ortoped a její příběh zaujal dokonce seriál Netflixu.

Půl hodiny pod vodopádem

Konkrétně šlo o epizodu pořadu Surviving Death. V roce 1999 se s manželem a partou přátel vydala do Chile na výlet po vodě. Její kanoe se ovšem převrátila, a to navíc pod vodopádem. Pod hladinou byla celých 30 minut bez přístupu ke vzduchu. Jak sama potvrzuje, měla být mrtvá. Po samotné nehodě ji však zůstalo jen několik modřin a zraněná noha. Ona sama však tvrdí, že přežila díky bytostem v nebi, které ji poslaly zpátky na Zem.

Podle nich její čas totiž ještě nenastal a tady má mnoho věcí na práci. Dostala také varování, že přijde o svého nejstaršího syna. Ten zemřel o 10 let později při dopravní nehodě. Neal uvedla, že tehdy šla spát s vědomím, že čas jejího dítěte je sečten. Neodvážila se to však nikomu sdělit a to ani manželovi. Syna následně srazilo auto. Lékařka ovšem nebyla schopna přesně popsat vzhled „nebeských bytostí“, se kterými se během prožitku potkala.

Dočasný pobyt někde jinde

„Cítila jsem, jak se můj duch oddělil od těla a byl uvolněn směrem k nebi. Ihned mě tak přivítala skupina…něčeho. Nevím, jak to nazvat. Lidé? Duchové, Bytosti? Nepoznala jsem žádnou z nich, ale byly v mém životě nějak důležité. Jako můj dědeček, který zemřel ještě před mým narozením.“ Mary uvedla, že ji přivítali a následně vedli po „cestě pokryté stovkami tisíc květů. Došlo k absolutnímu posunu v čase a prostoru k velké klenuté struktuře.“

žena na kajaku

Řekla, že byla velmi zklamaná, když jí bytosti oznámily, že se musí vrátit. Cítila tam nahoře totiž zcela nepopsatelný krásy i jasného štěstí. Jakmile byla na Zemi zachráněna a zotavila se, začala svůj zážitek pečlivě zkoumat. Konkrétně tedy to, co se s člověkem děje, jakmile odumře mozek. Nejdřív totiž došla k závěru, že to všechno byly pouze halucinace. Protože se ale žádného racionálního vysvětlení nedopátrala, usoudila, že se zkrátka ocitla v nebi.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]