Rodinný právník Michaela Schumachera prozradil, co stojí za dlouhodobým mlčením ohledně jeho stavu

Fotografie: Depositphotos

Brzy to bude deset let, co legenda Formule 1 Michael Schumacher utrpěl těžký úraz hlavy při lyžování. Dodnes je jeho zdravotní stav opředen tajemstvím.

Přesto, že jej veřejnost deset let neviděla, má tento legendární závodník stále zástupy fanoušků a obdivovatelů. Všichni by chtěli vědět, jak na tom Michael Schumacher po těžké nehodě je. Rodina však mlčí a za celou dobu unikly na veřejnost jen kusé informace. Teď vystoupil rodinný právník a vysvětlil, proč nebudou zveřejňovat žádné zprávy o jeho stavu.

Rodina k jeho stavu dlouhodobě mlčí

Podle Wikipedie utrpěl Michael Schumacher 29. prosince 2013 těžký úraz poté, co při sjíždění neupraveného svahu narazil hlavou do skály. Byl ihned transportován do nemocnice, kde se podrobil dvěma operacím, po kterých zůstal v kómatu. O měsíc později jej lékaři probrali a postupně začali s rehabilitací. V září 2014 byl převezen domů, do sídla u ženevského jezera ve Švýcarsku, kde pobývá dodnes.

Podle zpráv měl mít vážné potíže s pohybem a komunikací, ale okolí vnímal. Rodina velmi bedlivě střeží informace o jeho zdravotním stavu a nesmí o něm mluvit ani blízcí přátelé, kteří Schumachera navštěvují. Po delší době teď vystoupil rodinný právník, Felix Damm, a vysvětlil, proč se nakonec rozhodli nevydávat žádnou zprávu o jeho stavu.

Manželka Michaela Schumachera prolomila hradbu mlčení. Už 10 let žije jako vězeň

Přišel by o nárok na soukromí, vysvětlil právník

Podle DailyMail řekl: „Vždycky šlo o ochranu soukromých věcí.“ Pokud by vydali oficiální zprávu o jeho zdravotním stavu, de facto by to znamenalo, že by o něm museli informovat neustále. Vysvětlil, že by naráželi na argument dobrovolného sebeodhalení. Kdokoliv by se mohl v budoucnu na vydanou zprávu odvolat a požadovat její aktualizaci a oni by tak museli učinit.

Dobrovolné odhalení je precedent, na který by se později mohl kdokoliv odvolávat. Pokud osoba nebo její zastupující dobrovolně odhalí informace, na které jsou dotazováni, nemůže se poté v dané věci domáhat nároku na soukromí. Právník tedy vysvětlil, že z jejich strany by vůle osvětlit závodníkův stav byla, ale kvůli tomuto precedentu by byli nuceni komunikovat jeho stav neustále. Tento precedent se však nevztahuje na informace, které by vyzradili jeho blízcí přátelé.

Ti však jsou Schumacherově rodině velmi loajální a s médii nehovoří. Obzvlášť po události, kdy se někomu podařilo Michael Schumachera vyfotit a fotografii vynést z domu. Později za ni požadoval dotyčný miliony. O této „přátelské“ zradě i o tom, jak celou tragickou situaci prožívá jeho manželka Corina, jsme nedávno na SvětěKreativity psali.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]