Manželka Michaela Schumachera prolomila hradbu mlčení. Už 10 let žije jako vězeň

Fotografie: Michael Cooper / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Letos to bude deset let, co svět obletěla zpráva o vážné nehodě nejslavnějšího jezdce F1. Rodině se život otočil vzhůru nohama a nic už nebylo tak jako dřív.

Manželka Michaela Shumachera, Corinna, už mnoho let bedlivě střeží soukromí milovaného muže. Samotnou ji to však poslalo do izolace, protože dotazy zvědavých lidí neberou konce. Musela také nastavit pravidla a určit seznam lidí, kteří mohou jejího muže navštěvovat. A těch je jen pár. Nikdo tak netuší, jak na tom Michael po zdravotní stránce skutečně je.

Může ho navštívit jen pár vyvolených

Osudná nehoda se stala 29. prosince 2013. Po těžkém úrazu hlavy, který si způsobil při lyžování, strávil 3 měsíce v nemocnici. Poté byl převezen do rodinného sídla na břehu Ženevského jezera, kde pobývá dodnes. Stará se o něj tým zdravotníků a je jasné, že Michael není ve stavu, kdy by mohl komunikovat s veřejností. Jeho manželka Corinna přísně střeží jeho soukromí, za což se dočkala mnoha výčitek i od jeho přátel.

Určila totiž seznam lidí, kteří mohou jejího manžela navštívit. Mimo členy rodiny to však je jen pár vyvolených. Jiní blízcí přátelé k němu mají vstup zakázán. Eddie Jordan, který s Michaelem strávil mnoho společných let a v jeho kariéře mu nesmírně pomohl, avšak rozhodnutí jeho ženy plně chápe. „Už je to skoro deset let a Corinna nemohla jít na večírek, na oběd nebo to či ono. Je jako vězeň, protože každý by s ní chtěl mluvit o Michaelovi. Ona to však nepotřebuje pokaždé připomínat,“ pronesl na její obranu.

Michael už není jako dřív

Sama Corrina nedávno prolomila hradbu mlčení. V loňském dokumentu televize Netflix o hvězdě F1, prozradila, jak je to pro ně těžké: „Michael mi chybí každý den. Ale nejsem to jen já, komu chybí. Snažíme se pokračovat v rodině, jak se to Michaelovi líbilo a pokračujeme v našich životech. Nikdy jsem neobviňovala Boha z toho, co se stalo. Byla to opravdu smůla, všechna ta smůla, kterou může kdo v životě mít.“

muž lyžuje v lese
Fotografie: Freepik

V současnosti se Schumacherovi plánují přestěhovat do sídla na Mallorce, kde bude mít Michael opět k dispozici svoji malou nemocnici. Jeho žena však podnikne veškeré kroky k tomu, aby i tady bylo jejich soukromí zachováno. A její počínání je skutečně prozíravé. Má za sebou již jeden spor o fotografii jejího muže, kterou musel pořídit někdo z jeho přátel a propašovat z domu. Novinářům byla nabídnuta za neuvěřitelný milion liber.

Peníze mohou zlákat každého

Na soukromí světoznámé hvězdy se dá stále velmi dobře vydělat a zdá se, že vidina peněz může převážit nad respektem k příteli. Michael Schumacher je šestinásobným mistrem světa. Za svoji kariéru vyhrál celkem 91 závodů a stal se legendou tohoto sportu. Všichni mu tak můžeme jen přát, aby se jeho zdravotní stav zlepšoval. I zázraky se někdy dějí a on i jeho rodina by si jistě po tolika letech jeden takový zázrak zasloužila.

Zdroj: The Sun

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]