Manželé si všimli tajemných značek na zdi. Vzácný objev za cihlami jim zastavil srdce

Fotografie: Maksim / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Poklady obvykle najdete na těch nejméně pravděpodobných místech. Kdyby to bylo snadné, každý druhý člověk by byl bohatý. Jako tento manželský pár, který našel ve zdi tajemnou krabičku.

Při koupi starobylého domu vás nemusí ihned napadnout, že by se v něm mohlo ukrývat nepředstavitelné bohatství. Obvykle člověk narazí na starý nábytek, oblečení nebo noviny, pokud má dům historii sahající až do druhé světové války. Na nové majitele domu však čekal daleko zajímavější objev. Po odstranění vrstvy prachu na zdi nalezli staré kamenné bloky s křídovými značkami, navíc na některých byly dokonce vidět symboly svastiky.

Věděli, že za stěnou musí být něco výjimečného

Po odstranění stropní stěny našli nejdříve malou plechovku schovanou mezi trámy. Připomínala typ, který jste za starých časů mohli používat jako krabičku na oběd nebo na ukládání fotografií. Manželskému páru bylo jasné, že tam musela být zahozená několik desetiletí. Přiměla dvojici k dalšímu prozkoumávání a zavedla ji k jistému vláknu, které bylo pevně obmotané kolem staré krabice.

Našli stoh amerických bankovek z válečného období

Manželé byli z objevu vzrušení, uvnitř krabice nahmatali voskový papír spolu s novinami na ochranu obsahu. Naštěstí se ukázalo, že krabice obsahovala mnohem více než jen staré noviny. Spodní část krabice totiž obsahovala stoh starých bankovek, konkrétně 20 dolarovky, ze 40. až 50. let 20. století. To vypadalo na velice slibný začátek, ale nebylo to zdaleka všechno. Krabice odhalila mnohem více než jen staré peníze. Další hromádka dokonce obsahovala bankovky v hodnotě 50 dolarů, což už v převodu na dnešní dobu vypadalo na skutečné jmění.

bedna plná bohatství
Fotografie: Unsplash
starý kufr

V domě prarodičů našla téměř 100 let starý kufr. Nyní může obsah zpeněžit za astronomické částky

Pár nevěřil svým očím, protože jim štěstěna přála nadále – úplně vespodu krabice byly bankovky 100 dolarovky. S tímto štěstím se manželé také obávali rizika. Jednoduše věděli, že nemohou jen tak vzít peníze a utratit je, nebo se s nimi někde chlubit. Chtěli se ujistit, že peníze jsou podle zákona oprávněně jejich. Požádali tedy o radu právníka, aby jim řekl, zda dodržují všechny zákonné postupy. Takového jackpotu se přece jenom nemohli jen tak vzdát. Evidentně šlo vše podle plánu, protože se nedávno svým úlovkem pochlubili na sociálních sítích.

Zdroj: Onlinenytt

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]