Žena zapomněla v taxíku 330 000 Kč. Řidič ihned po nálezu zajistil jejich vrácení

Fotografie: Depositphotos

Málem omdlela, když si uvědomila, že obálku s tučnou sumou zapomněla na zadním sedadle taxíku. V této velice nepříjemné situaci však měla i štěstí.

V opravdu nezáviděníhodné situaci se ocitla jedna vídeňská úřednice, která omylem nechala obálku s penězi v taxíku. Už se viděla, jak platí svému šéfovi statisíce z vlastní kapsy. Jak uvedl rakouský deník Oe24, měla však velké štěstí na poctivého taxikáře. Ten si obálky všiml a se zoufalou ženou se spojil. Sám dostal pochvalu a odměnu od svého zaměstnavatele.

Šéf jí řekl, že to bude muset zaplatit ze svého

Vystoupila z taxíku, zabouchla dveře a namířila si to na schůzku se svým nadřízeným, daňovým poradcem. Tomu měla předat obálku s penězi, která obsahovala v přepočtu 330 000 Kč. Až za nějakou chvíli si uvědomila, že obálku nemá v kabelce, ale nechala ji ležet na sedadle v taxíku. Jistě si umíte představit, že neměla daleko k mdlobám.

Řidič taxíku pan Fazlim A. si však obálky všiml. Když viděl, kolik v ní je peněz, hned se obrátil na dispečera, aby se se zákaznicí spojil. Ta však mezitím volala svému šéfovi a informovala ho o tom, že peníze ztratila. Ten jí řekl, že je bude muset zaplatit ze svého. Když pak přijala telefon z dispečinku o tom, že se peníze našly, nesmírně se jí ulevilo.

Příběh mladých chlapců doslova uchvátil Městskou policii hl. m. Prahy. Nález 10 000 Kč jim změnil život

Dostal pochvalu i od svého zaměstnavatele

Řidič jí dokonce obálku osobně přivezl na místo, na kterém se domluvili. „Jsme nadšeni, že máme v naší flotile tolik skvělých taxikářů, jako je Fazli. Žijeme poctivostí a lidskostí,“ řekla podle deníku Krone Eveline Hruza, generální sekretářka Taxi 40100. Pan Fazi pro vídeňskou taxislužbu pracuje už od roku 1995. Za poctivé jednání dostane od zaměstnavatele odměnu v podobě zlatého dukátu.

Daňový poradce se však s nálezným, na které má nálezce právo, příliš nevytáhl. Dal mu v přepočtu pouhých 2 540 Kč. Pan Fazli by se mohl přít o mnohem vyšší nálezné, ale neudělal to. Mně nejde o to, aby nálezné bylo podle předpisů, ale o lidskost. Každý by měl myslet i na své bližní,“ uzavřel poctivý taxikář své povídání. Na SvětěKreativity jsme také informovali o poctivém nálezci z Pardubic. Vrátil peněženku, ve které bylo 90 000 Kč.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]