Bezdomovec našel šek na 250 000 Kč. Vrátil ho zoufalé majitelce, ta mu na oplátku dala byt

Fotografie: Policie ČR

Když někdo ztratí domov, neznamená to přijít i o morální hodnoty a vychování. Tento bezdomovec se vidinou snadných peněz zlákat nenechal.

Šek ležel na chodníku. Nejspíš někomu vypadl z tašky. Když ho místní bezdomovec zvedl a viděl částku na šeku, nevěřil svým očím. Pro něho to bylo skutečné bohatství, které by mu zajistilo bydlení na mnoho měsíců. Sám však řekl, že ani nerozvíjel tímto směrem svoje myšlenky a hned věděl, že šek se musí dostat zpět do rukou jeho vlastníka.

Neváhal ani vteřinu, věděl, že šek vrátí

Elmer Alvarez žije na ulici již několik let. Před třemi lety se však rozhodl, že se vymaní z drogové závislosti a napraví svůj život. Když našel šek na téměř čtvrt milionu korun, ještě netušil, že právě roztočil kolo, které jemu samotnému otočí život vzhůru nohama. Na šeku bylo uvedeno telefonní číslo a tak poprosil kamaráda, ať na něj zavolá, protože on sám neumí moc dobře anglicky.

Šek se tak už druhý den vrátil do rukou majitelky Roberty Hoskieové. Ta nevěřila vlastním očím, že se našel někdo, kdo jí ho vrátí. Chtěla se tak s nálezcem setkat osobně a poděkovat mu. Čekala prý uhlazeného muže v obleku s kravatou a najednou před ní stál usměvavý Elmer, na kterém bylo patrné, že žije v nuzných podmínkách.

Pozvala ho do své firmy, aby mu poděkovala

Roberta byla nesmírně pohnutá vůli tohoto muže, který se i přes vlastní těžkou situaci, zachoval poctivě a čestně. Je realitní makléřkou a během několika let vybudovala úspěšnou realitní firmu. Její život však nebyl vždy tak růžový. Sama moc dobře ví, jaké to je žít s minimem prostředků. Kdysi byla svobodnou matkou, která se svým synem žila v azylovém domě a musela vyjít z velmi skromného příjmu.

Rozhodla se proto Elmerovi skutečně velkoryse odměnit. Pozvala jej do své firmy a za přítomnosti kamer mu předala upomínkový diplom za jeho čestnost. Elmer vypadá, že na takovou pozornost zvyklý rozhodně není a když mu Roberta říkala, jak moc si váží jeho činu, rozplakal se. To ale nebylo zdaleka vše. Předplatila mu i bydlení na 7 měsíců, a tak se nebude muset bát nadcházející studené zimy.

Společně plánují otevřít domov pro teenagery

Zároveň mu však chce poskytnout i pracovní příležitost. Zaplatila mu kurz angličtiny i kurz realitního makléře a hodlá jej ve své firmě zaměstnat. Elmerovi se tak díky jeho ušlechtilosti dostalo podpory a příležitosti, které jsou mnohem cennější než částka na šeku. Roberta neustále zdůrazňuje, že bychom neměli soudit knihu podle obalu a každý si zaslouží příležitost k tomu, aby se mohl postavit znovu na nohy. Oba nyní spolupracují na založení domova pro teenagery, aby je nasměrovali na správnou cestu a neskončili na ulici.

Zdroj: Everydaymonkey

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]