Tyto rostliny u vás doma nesmí chybět. Podle prastarých pověr vám přivábí štěstí a dostatek finančních prostředků

Fotografie: Depositphotos

Rostliny do interiéru jednoduše patří. Pokud nejste jejich milovníky, ale rádi si ozdobíte byt, můžete zvolit ty, které vám i něco přinesou. Těchto šest prý přitahuje peníze.

Pokojové rostliny přináší svému majiteli řadu benefitů. Jednak dokážou čistit vzduch v místnosti ve dne i v noci (v noci produkují kyslík rostliny tropických oblastí), jednak byt zútulňují. Některé rostliny umí snižovat vlhkost v místnosti, jiné zase zvládnou pohlcovat nebezpečné látky. Ovšem podle řady pověr mají některé rostliny i magické a energetické vlastnosti. Výběrem těch správných rostlin pak ve svém bytě vytvoříte proudění energie, která přitahuje prosperitu a bohatství.

Tlustice a zamiokulkas se označují za „stromy peněz“

V případě, že byste si rádi pořídili některou z rostlin, které přitahují finance, ale zároveň vyžadujete nenáročnost, zvolte tlustici či zamiokulkas. Obě rostliny jsou vcelku nenáročné na zálivku i na údržbu. Tlustice disponuje mohutnými listy a stonkem, v němž má ukryty zásoby vody. Pravidelnou zálivku proto vyžaduje jen jednou za čas. Ale nezapomínejte na ni. Podle prastaré legendy totiž k bohatství dojde ten, který se bude o rostlinu dobře starat a pravidelně s ní komunikovat. Pak se může těšit nebývalému finančnímu bohatství a úspěchu.

Fotografie: Freeimages

Jako „strom peněz“ je označován i zamiokulkas, jehož obliba kvůli jeho nenáročnosti a dekorativnosti prudce roste. Jedná se o neopadavou rostlinu, která má listy tmavě zelené barvy (barevně odpovídají americkému dolaru) a kvete velmi zřídka.

V případě, že zamiokulkas umísíte do jihovýchodní části bytu (podle pravidel feng-šuej), můžete se těšit na finanční vzpruhu. Ovšem začnou-li listy znenadání opadávat, možná příliš utrácíte, nebo vás čeká nemalá finanční ztráta.

Pachira i citroník vnášejí do domácnosti prosperitu

Rostlinu s neobvyklým názvem – pachira – možná neznáte, nebo je vám známější pod českou alternativou „vodní kaštan“. Ačkoliv se v přirozených podmínkách jedná o rostlinu s mohutným kmenem (patří do čeledi baobabovitých), v domácnosti je možné její růst omezit. Podle řady pověr vnáší pachira do domácnosti pozitivní energii a pomáhá dosáhnout duševního i fyzického zdraví. S každým novým listem pak údajně přitahuje finance a bohatství.

Fotografie: Freepik

Jiným zajímavým příkladem stromu (nebo keře), který přitahuje bohatství, je citroník. Ačkoliv jeho pěstování není samo o sobě snadné, rozhodně stojí za vyzkoušení.

I k citroníku se váže celá řada pověr, přičemž některé pojednávají právě o jeho schopnosti přilákávat bohatství a peníze. Citroník, stejně jako zamiokulkas, byste měli umístit do jihovýchodního rohu bytu. Údajně nejoptimálnějších výsledků dosáhnete, pokud bude váš citroník plodit.

Kapraď a pelargonie vyzařují osobitou energii

Poslední dvojící rostlin, jež by vám mohla pomoci s tíživou finanční situací, je pelargonie a kapraď. Pelargonie se řadí mezi velmi oblíbené květiny a můžete ji nalézt ve většině domácností. Podle pověr je to právě její omamná vůně, která přitahuje bohatství jako magnet. Rostlina má mít schopnost vyzařovat energii, která k sobě láká energii vyzařovanou penězi – čímž k sobě láká i samotné peníze.

Fotografie: Freepik

Rostlinou, která vás nejen zbaví vlhkosti a roste i v polostínu, je kapraď. Díky svému vzhledu a místům, kde ji můžete najít, se jedná o pověrami snad nejopředenější rostlinu. Většina z nich se váže na vliv kapradí na energii, kterou lidé vyzařují. Tuto energii má v případě potřeby opravovat, a napomáhá tak řešení problémů mezi jednotlivými členy domácnosti a v oblasti financí, kdy pomáhá předcházet nečekaným propadům. Zalíbila se vám některá z rostlin?

Zdroj: FamilyHandyman

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]