Dánský král Frederik a královna Mary rozzuřili veřejnost. Jejich rozhodnutí ovlivní celou Evropu

Fotografie: Depositphotos

Po zvěstovaných manželských potížích přišel dánský královský pár s kontroverzní novinkou, která rozzuřila mnoho obyvatel.

Královna Mary a král Frederik vydali nedávno prohlášení, že se chystají v rámce nové vlády učinit několik změn. Ty se týkaly zejména dotačních balíčků pro příspěvkové či charitativní organizace, včetně kodaňské zoo a některých domovů pro důchodce. Skutečnost dle serveru DailyMail budou kritizovat mnozí, ovšem šance, že se s tím dá něco dělat, je minimální.

Konec dotací pro řadu organizací

Dánská královská rodina po zvěstovaných krizových situacích a dalších nešvarech chystá nepříjemné změny pro charitativní organizace ve své zemi. Dle deníku Newsweek bylo z oficiálního seznamu 140 skupin, které poslední roky dotovali, vyškrtnuto neuvěřitelných 118, což se dle odborníků velmi rychle promítne do tamní ekonomiky. Hlavy státu svůj krok hají tím, že se chtějí zaměřit na větší podporu v sekci kultury, přírody, vědy a podnikání.

Ze seznamu tak například zmizela kodaňská zoo, jež získala mnoho finančních prostředků zejména od královny Mary – po ní také byla pojmenována jedna celá část objektu. Dále přišla řada i na Dánskou plaveckou unii, Grónský fond vánočních známek, Asociaci pro sluchově postižené, Květinový festival v Odense a stejně tak i na Dánskou golfovou unii. Kromě toho s organizacemi, které nadále budou podporovat, se zavázali pouze na pět let.

Na veřejnost unikly detaily ohledně života královské rodiny. Král Karel III. to tajil zcela úmyslně

Královský expert a dánský historik Sebastian Olden-Jørgensen prozradil deníku DailyMail také skutečnost, že nově zavedená pravidla budou mít fatální finanční dopad na všechny organizace a některé z nich budou dokonce nuceny skončit úplně. Na druhou stranu však chtějí investovat více do kultury a vědy, což je nezbytné pro udržení historického odkazu země. Na webu SvětKreativity jsme také psali, jak rozhodnutí Harryho a Megan naštvalo krále Karla III.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*