Členové královské rodiny dostali přísný zákaz, který rozdělil celý svět na 2 tábory

Fotografie: Depositphotos

V královské rodině platí mnohem více pravidel, než na co jsou zvyklí obyčejní lidé. Toto zvláštní stravovací omezení vás však jistě překvapí.

Většina lidí je zvyklá, že si jednoduše dá to, na co má zrovna chuť. To však neplatí v královské rodině. Podle deníku Čas totiž její členové nikdy nesní čtvercový sendvič. Toto zvláštní stravovací pravidlo se v rodině dědí už po generace. Královna si tak nechávala připravovat sendviče kulatého tvaru, které byly plněny malinovým džemem.

Královský šéfkuchař promluvil

„Všechno to pramení z pověry, jež se předávala po několik generací. Bývalý královský šéfkuchař Graham Newbould – který pracoval dva roky v Buckinghamském paláci a šest let v Kensingtonském paláci – řekl v dokumentu Tajemství královské kuchyně, že vše spočívá ve strachu ze sabotáže koruny,“ uvádí web MarieClaire. V rodině se totiž po generace traduje pověra, že ten, kdo jim podá špičaté jídlo, se snaží ohrozit monarchii.

To tedy hranaté sendviče vylučuje z jejich jídelníčku a kuchaři tak musí při práci pro královskou rodinu počítat s jistými omezeními. Ani Graham Newbould, který připravoval jídlo pro královnu, jí za celou dobu nepodal jediný hranatý sendvič. Toto jídlo je přitom tak oblíbenou svačinou. Aby královna o tuto pochoutku nepřišla, ráda si něco obdobného dopřávala k odpolednímu čaji.

Buckinghamský palác

Královská rodina přišla s novým prohlášením, o kterém mluví celý svět. Odborníci jsou zaskočeni

Nová stravovací pravidla zavádí i král Karel III.

Takzvané „jam penny“ jsou kulaté sendviče plněné máslem a malinovým džemem, na kterých si prý královna Alžběta pochutnávala pravidelně. Pověry o jídle se v královské rodině tradují minimálně od doby královny Viktorie. I její manžel, princ Albert, se vyhýbal jídlům ve tvaru rakve, protože věřil, že to přináší neštěstí. Moc mu to však nepomohlo, protože zemřel v roce 1861, v pouhých 42 letech.

Fotografie: Depositphotos

Královská rodina má však ještě jedno stravovací pravidlo. Obzvlášť při cestách mimo domov se vyhýbají konzumaci měkkýšů. To má ale mnohem prozaičtější vysvětlení. Při konzumaci mořských plodů je totiž mnohem větší pravděpodobnost, že skončíte na lůžku s otravou jídlem, což by při plnění reprezentativních královských povinností byla jistě komplikace.

Král Karel III. pak sám přidal další stravovací omezení, když zakázal pojídání foie gras ve všech královských sídlech. Aby vznikla tato delikatesa v podobě tučných kachních nebo husích jater, projdou si tito vodní ptáci poměrně velkým utrpením. A to známý milovník zvířat neschvaluje. Na SvětěKreativity přinášíme pravidelně zprávy o dění v královské rodině. Přečtěte si, jak byli William a Kate naštvaní kvůli konspiračním teoriím.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*